У Кабінеті міністрів посилено готуються до зустрічі з місією МВФ, до переговорів з Росією щодо транзиту газу, а також до опалювального сезону.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на своїй сторінці у Facebook.

“Запуск роботи уряду за тиждень до візиту місії МВФ, напередодні переговорів з росіянами по транзиту газу та за 6 тижнів до опалювального сезону – це та ще задачка, я вам скажу… Останнім часом не встигаю навіть зазирнути в ФБ. Не те що щось змістовне написати. Але, якщо коротко, то поки що все рухається дуже добре”, – написав Гончарук.

Він зазначив, що щодня до команди приєднуються десятки крутих, професійних та чесних людей, зокрема в п’ятницю, 6 вересня, призначили 12 заступників міністрів. Водночас із системи прибирають десятки людей, які представляли в органах влади інтереси окремих груп впливу, заявив Гончарук.

Також він нагадав, що 5 вересня Національний банк знизив ставку рефінансування для банків на 0,5% – і це ще один крок до здешевлення кредитів.

“Зараз маємо попрацювати так, щоб через 1,5 місяця кредити стали дешевшими ще мінімум на 1%”, – зазначив очільник уряду.

А 6 вересня, за його словами, авторитетне рейтингове агенство Fitch підняло кредитний рейтинг України до “B”, а це означає, що довіра до України в світі повертається, ресурси для нас ставатимуть дешевшими.

“Звичайно, кожен день нам “прилітають” якісь тактичні проблеми, але ми з ними також справляємось. Уряд технократів поступово входить в курс справ. Все буде добре. Не перемикайтесь”, – резюмував Гончарук.

Як повідомлялось раніше, голова Національного банку Яків Смолій заявляв, що приїзд в Україну місії Міжнародного валютного фонду очікується з 9 по 15 вересня.

Варто зазначити, що  Глава Держави Володимир Зеленський змінив склад РНБО.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зеленський підписав відповідний указ щодо персонального складу Ради нацбезпеки і оборони.

До РНБО увійшли голова ВРУ Дмитро Разумков, прем’єр-міністр Олексій Гончарук та міністр оборони Андрій Загороднюк.

Також Зеленський затвердив персональний склад РНБО:

Баканов Іван – голова Служби безпеки України;
Пристайко Вадим – міністр закордонних справ України;
Рябошапка Руслан – генеральний прокурор.
При цьому президент вивів зі складу Володимира Гройсмана, Павла Клімкіна, Юрія Луценка, Андрія Парубія, Степана Полторака, Василя Грицака і Павла Петренка.