Заступник керівника Офісу Президента України Роман Машовець обговорив з аташе з питань армії та оборони Бріттані Стюарт та іншими представниками Посольства США перебіг оборонних реформ в Україні та підготовку візиту президента Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

“З метою належного забезпечення підготовки візиту Володимира Зеленського до США заступник керівника Офісу Президента обговорив завершення опрацювання трьох двосторонніх документів щодо оборонного партнерства, проектів у сфері досліджень, розробок, випробувань та оцінки й співпраці у космічній галузі. Американська сторона висловила готовність забезпечити підписання вказаних документів у межах візиту глави Української держави до Вашингтона”, – йдеться в повідомленні.

Вони також обговорили практичні питання двостороннього оборонного співробітництва, зокрема допомогу у розвитку українських оборонних спроможностей, реформуванні ЗСУ та оборонно-промислового комплексу. Стюарт запевнила у незмінній підтримці українського сектору безпеки й оборони.

У той же час Давид Арахамія заявив, що непублічна частина зустрічі президента України Володимира Зеленського та президента США Джо Байдена «буде на підвищених тонах».

Про це повідомляє Україна 24.

«Я очікую, враховуючи градус, що як мінімум непублічна зустріч Зеленського з Байденом буде на підвищених тонах. США сьогодні багато в чому недооцінюють, а може вдають, що недооцінюють, удар, який вони завдають таким вчинком. Дипломатичною мовою кажуть, що „ми глибоко стривожені“ тощо, а недипломатичною люди кажуть, як є», — сказав він.

За словами Арахамії, «коли партнери один з одним розмовляють, вони повинні говорити бачення очима одного партнера та іншого партнера».

«Всі розуміють, що зараз головна подача на Німеччину і загравання (США — ред.) з Росією — це, по суті, якась така неформальна коаліція проти Китаю», — сказав нардеп.

Президента України Володимира Зеленського запрошують в Білий дім 30 серпня.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.