Україна хоче сісти за стіл переговорів з Угорщиною.Представники Офісу президента та МЗС Угорщини у форматі телефонної розмови обговорили можливу зустріч Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Як повідомила пресслужба президента України ввечері в середу, 6 грудня, співрозмовники обговорили зокрема можливість зустрічі Зеленського та Орбана й «домовилися працювати над визначенням зручної дати такої зустрічі». А все тому, що Угорщина всіляко перешкоджає процесу євроінтеграції України.

Тому темою перемовин також став прогрес України на шляху європейської інтеграції. «Упродовж найближчих днів Верховна Рада України планує ухвалити низку важливих євроінтеграційних законопроєктів. Ми повністю виконаємо наші зобов’язання», — запевнив глава ОП.

Він зазначив, що Україна розраховує на позитивне рішення саміту Європейського Союзу, що відбудеться 14-15 грудня, щодо початку переговорів з Україною про членство в ЄС.

В свою чергу на сайті угорського міністерства закордонних справ про факт проведення розмови та її результати не повідомляється.

Однак напередодні стало відомо, що керівна угорська партія «Фідес», до якої належать Орбан і Сіярто, планує звернутися до уряду з закликом не підтримувати початок офіційних переговорів про вступ України до ЄС на саміті в Брюсселі наступного тижня. Задля цього до парламенту Угорщини внесли відповідну резолюцію.

«Політика розширення ЄС повинна залишатися об’єктивним процесом, заснованим на правилах і результатах. Початок переговорів з Україною про членство має ґрунтуватися на консенсусі між країнами-членами. Умови для цього сьогодні відсутні», — йдеться в проєкті резолюції. У документі додається, що лідери ЄС повинні спершу оцінити, як потенційне членство України вплине, зокрема, на європейську аграрну політику.

«Фідес» має дві третини голосів у парламенті, що дозволяє партії самостійно ухвалювати будь-які закони.

Однак можливо після зустрічі із Зеленським Орбан таки зійде з проросійського шляху і рух в ЄС для України триватиме без перепон.