Українські військові прорвали ділянку основної лінії оборони Росії на південному фронті.

Як повідомляє The Telegraph, військовослужбовці 82-ї десантно-штурмової бригади просунулися на західну околицю підконтрольного Росії села Вербове Запорізької області.

«Це означає, що вони прорвали «лінію Суровікіна», систему мін, загороджень і окопів, встановлених колишнім командувачем російського вторгнення, щоб перешкодити контрнаступу України», — зазначає видання.

Це підтверджують і росіяни. Зокрема, так звані «воєнкори» опублікували хвилинний ролик артилерійського вогню по українських десантниках елітної бригади, озброєних та навчених Британією під час боїв у лісі на околиці Вербового.

Ролик поширили після того, як Україна заявила, що її контрнаступ «досягнув прогресу» на двох напрямках на лінії фронту в Запоріжжі.

Крім того, Еміль Кастехельмі, аналітик відкритого джерела розвідки Blackbird Group, сказав, що прогрес є локальним і не віщує «швидкого колапсу російської оборони», але додав, що «це виглядає погано для росіян».

Варто зазначити, що Українські сили повільно просуваються на південь і захід від Роботиного — села, яке було відвойовано з-під контролю Росії. Це свідчить про те, що Київ намагається поглибити та розширити свій наступ у цьому районі.

Щоб вийти на підступи до Вербового, українським військам довелося подолати низку протитанкових загороджень типу «зуби дракона» та траншей, які складають першу лінію оборони Москви в районі Запоріжжя.

Також, Західні аналітики припускають, що прорив може бути обмежений піхотними підрозділами, які виконують розвідувальну місію за межами великої оборони. У вівторок повідомлялося, що бої досягли початкових етапів «лінії Суровікіна» поблизу Вербового.

Село стало потенційною мішенню під час просування України до Азовського моря, оскільки воно є невід’ємною частиною цієї оборони. Українські генерали хочуть прорвати лінію, щоб дістатися до прибережного міста Мелітополь, тим самим перерізавши сухопутний міст Росії та розділивши лінії зв’язку між її силами на сході та півдні країни.

Незрозуміло, чи українські війська намагатимуться захопити село чи продовжуватимуть рух навколо нього, щоб розширити його фланги. Порівняння супутникових знімків, зроблених на початку та наприкінці серпня, показало, що Росія не докладала зусиль для зміцнення своєї оборони навколо Вербового. Але село може стати значною перешкодою, оскільки розташоване в долині, де російські сили контролюють навколишні височини.

Підкреслимо, що нещодавно до контрнаступу приєдналася 82-га десантно-штурмова бригада Збройних сил України у складі другого ешелону сил, які вводяться для прориву укріпленої оборони Росії.

Бригада, яка була сформована з досвідчених фронтових підрозділів для проведення наступу, пройшла навчання у Британіх та оснащена основними бойовими танками Challenger 2 та бойовими машинами піхоти Stryker. Втім, ця техніка поки не з’явилася на жодному відео з фронту. .

Також повідомлялося про окремі наступи українських сил на схід від Новопрокопівки в рамках наступу. Українці просувалися, зміцнюючи позиції, завдаючи артилерійського вогню по виявленим об’єктам противника та здійснюючи контрбатарейні заходи.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що підрозділи ЗСУ під час наступу у Запорізькій області подолали укріплення так званої «лінії Суровікіна».

Про це повідомив Bild з посиланням на військового оглядача Юліана Репке.

За його словами, українські війська наступають у Запорізькій області на південний схід у напрямку села Вербове. На своєму шляху вони зустріли фортифікаційну лінію з бетонних «зубів дракона» і вже 30 серпня цю лінію вдалося прорвати.

«Тобто «зуби дракона» стримували українських солдатів лише близько доби», – констатує Репке.

Він стверджує, що у цьому ж районі Сили оборони України просунулися на 2 км на схід від села Новопрокопівка.