Протестні настрої на Росії продовжують зростати і їх може значно посилити оголошення мобілізації після президентських виборів у РФ. До того ж ЗСУ перемелюють ворога, тому Володимиру Путіну доведеться благати зупинити війну, якщо точка кипіння буде досягнута. 

Так вважає редактор видання «The Insider» Тимур Олевський.

Володимир Путін ще офіційно не оголосив про свій намір балотуватися на президентських виборах, проте нескладно здогадатися, що рано чи пізно це станеться.

Також нескладно спрогнозувати результати виборів. Але те, що відбудеться після них у Росії та на полі бою в Україні – це вже складне питання.

«Я не впевнений, що він оголосить мобілізацію. Я думаю, він благатиме зупинитися, зафіксувати території і перестати. Тому що, можливо, ми не розуміємо до кінця рівень невдоволення цією мобілізацією і як воно зараз зростає», – зазначив Тимур Олевський.

Соціологічні опитування, які відбуваються у Росії, показують, що незадоволення війною зростає. Тобто реальна незадоволеність може бути збільшена в рази. Отже, оголошення Путіним про проведення загальної мобілізації тільки може загострити ситуацію в його країні.

«Лише після виборів ми зрозуміємо, що реально буде з війною з погляду Росії. А якщо в цей момент ЗСУ зможуть зробити щось, чого досі зробити не могли, все дуже швидко посиплеться», – наголосив журналіст.

Щоб покращити свої шанси та рейтинг, Володимир Путін хоче захопити Авдіївку, щоб представити це росіянам як «велику перемогу». При цьому він намагається всіляко приховати успіхи Збройних Сил України, розповідаючи про «нескінченні ресурси», завдяки яким Росія нібито зможе дотиснути Україну, хоча з початку повномасштабного вторгнення курс євро у Росії збільшився вдвічі, а рівень життя поступово знижується.

«Щодо мобілізації, то обіцяють ще більше людей відправити на фронт. Вже більше людей, яких зараз відправляють воювати, готові чинити опір цьому. Тому будь-який перелом, який може статися з різних причин, складе усю цю ідеологічну картину як картковий будиночок», – підсумував журналіст.