Глава уряду Великобританії Борис Джонсон провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, у якій наголосив господарю Кремля на важливості незалежності України. Така інформація з’явилася на сайті офісу британського прем’єра, пише “Європейська правда”.

Борис Джонсон визнав, що Велика Британія зацікавлена в тому, щоб відносини з Росією покращилися і мали нормальний взаємовигідний характер, але після двосторонніх відносин, що сталося в Солсбері в 2018 році, істотно зіпсувалися. Нормального діалогу не виходить.

Також за підсумками розмови з’явився меседж на офіційному ресурсі Кремля, де йдеться про те, що президент РФ докладно представив своє бачення припинення конфлікту на сході України, що пов’язане з повним виконанням Мінських угод.

Борис Джонсон нагадав Володимиру Путіну також про те, що як Лондон, так і Москва є постійними представниками ООН, тому повинні мати додаткову відповідальність щодо подолання низки світових проблем. Зокрема, особлива увага має бути приділена кліматичним змінам, а також дотриманню міжнародних угод.

Зупинився Борис Джонсон і на питанні України. Прем’єр-міністр дав зрозуміти Путіну, що для Британії залишається одним із ключових питань – суверенітет України, а також відновлення територіальної цілісності країни.

Водночас Україна та Велика Британії ведуть переговори про продаж зброї. Мовиться про продаж морських ракет класу “земля – земля”, розроблених MBDA UK.

Як пише авторитетне американське ЗМІ, перемовини відбуваються “на тлі побоювань, що Росія може використовувати газову кризу для захоплення території”.

У разі, якщо перемовини будуть успішними, Міністерство оборони розмістить морські ракети Brimstone на патрульних катерах та літаках.

14 жовтня посол України у Великій Британії Вадим Пристайко анонсував, що Київ має незабаром отримати від Сполученого Королівства військову допомогу, зокрема, ракетну зброю.