Спікер лідера Кремля Дмитро Пєсков повідомив на брифінгу, що Москва готова розпочати переговори з Києвом.  Цинізму очільника Кремля немає меж, адже він розуміє — справедливий мир можливий лише з повним виводом військ РФ з території України та поверненням на кордони 1991 року. 

Традиційно у Кремлі звинувачують Україну. Мовляв, Київ не хоче діалогу.

«РФ відкрита до переговорів з Україною, але в умовах, коли Київ сам собі їх заборонив, Москва не бачить горизонтів попереду», – цинічно висловився він.

За словами Пєскова, переговорний процес без РФ щодо України «безглуздий і, власне, є даремним процесом».

Сам же Путін також висловився про переговори.

«Тепер, як ви знаєте, просувається ідея провести якусь конференцію у Швейцарії. Нас туди не запрошують. Ба більше, вважають, що нам там робити нічого. Водночас кажуть, що і без нас нічого вирішити неможливо, а оскільки ми туди не їдемо, це вже паноптикум якийсь, кажуть, що ми відмовляємося від переговорів. Нас не запрошують, а кажуть, що ми відмовляємося! Але було б смішно, якби не було так сумно», — заявив Путін.

У середині червня в Швейцарії відбудеться дводенна конференція високого рівня, на якій обговорюватимуть, як припинити російську агресію. Основна мета учасників саміту — знайти шляхи реалізації української формули миру та розробити дорожню карту для залучення Росії до процесу припинення війни. Головна проблема полягає в тому, що Володимиру Путіну не довіряє ані Україна, ані її союзники.

Єдине, що розуміє Путін — це сила, заявив президент Фінляндії Александр Стубб в інтерв’ю CNN. Він упевнений, що переговори між Україною і Росією поки неможливі.

“Я багато років брав участь у мирному посередництві і, звісно, коли ви виступаєте посередником, усе починається з діалогу, а після діалогу ви починаєте встановлювати параметри. Але я думаю, що в цьому конкретному випадку холодна правда полягає в тому, що єдиний спосіб досягти миру — це поле бою”, — вважає президент Фінляндії.

Росії не можна довіряти в тому, що стосується мирних переговорів, переконаний заступник генерального секретаря Північноатлантичного альянсу (НАТО) Мірча Джоане. Москва використає перемир’я, щоб відновити сили, але від своїх планів не відмовиться. Саме тому, за словами Джоане, так важливо, щоб Україна наближалася до вступу в НАТО і в Євросоюз.