Росія готується до оборони на Херсонському та Запорізькому напрямку. Для цього там зосереджено близько 150 тисяч військових. Проте кількість окупантів не має значення на такій довгій лінії фронту.

Навіть численна кількість російських окупантів, які готуються до оборони на Півдні, не зможуть утримати таку величезну лінію фронту. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.

В Головному управлінні розвідки заявили, що у Запорізькій та Херсонській областях ворог зосередив 152 тисячі окупантів. Немає жодних ознак того, що росіяни планують відступати. Вони готуються до оборонних дій.

Загальна кількість росіян, яка перебуває або на окупованих територіях, або з фронтом – до 400 тисяч осіб. 150 тисяч росіян “розмазані” по 500-кілометрому фронті на глибину приблизно 100 кілометрів до Азовського узбережжя. Цієї кількості недостатньо для виконання оборонних завдань на всій лінії фронту,– зауважив Роман Світан.

Тому зараз російські військові намагаються використати 2-3 лінії оборони вздовж лінії фронту. Першу лінію використовують як взводні опорні пункти, які зараз наші війська знищують при виконанні наступальних завдань.

“До Азовського узбережжя у росіян є точкові гарнізонні лінії оборони. Тобто можливість втримати чи загальмувати наш рух у них є, але утримати цю лінію фронту немає ніякої можливості”, – наголосив військовий експерт.

За його словами, з військової точки зору, 500 кілометрів, які притиснути до морів, неможливо утримати ніякими методами. Особливо, якщо є армія, яка йде на прорив цієї точки фронту. ЗСУ зараз доукомплектовуються та готовність прориву найближчими тижнями точно буде.

Цілком ймовірно, що росіяни там готуються виконати роль “буфера” для того, щоб деякі російські частини встигли відійти в Крим та на Донбас.

Також зазначимо, що російські окупанти розбігаються, оскільки розуміють, що їх нищать фактично заради того, щоб президент РФ Володимир Путін і далі сидів у Кремлі і міг прожити трошки довше.

Про це заявив військовий експерт, полковник запасу СБУ Михайло Притула в етері одного з українських телеканалів. За його словами, іншої причини для війни РФ проти України просто не існує.

“Росіяни починають потроху розуміти, що фактично їх нищать заради того, щоб Путін трошки довше пожив. Отака ситуація в Росії вже почалася. Це не значить, що вони стануть нам друзями, ніколи друзями вони нам не будуть, однак те, що вони зараз будуть повертати зброю проти своїх і почнуть думати про те, що їм треба якось виживати, а їх хочуть знищити – це вже реальна ситуація”, – пояснив військовий експерт.

Він вважає, що Росія спробує примусово мобілізувати велику кількість людей.

“Нема куди діватися мешканцям Криму, які понаєхалі, яких за різними державними програмами переселили в Крим, там було близько 300 тис. переселенців, а значить близько 40 тис. мобілізаційного резерву. Його абсолютно весь загребуть”, – стверджує Притула.

На його думку, для росіян стали знаковими вибухи у Луганську та невдала ракета атака на Київ сьогодні вранці. Збиття всіх “кинджалів”, які сьогодні летіли над столицею, підтверджує те, що Путіну немає чим погрожувати і чим хизуватися перед своїм електоратом.

“Усе стало зовсім погано. І тепер виявилося, що в Росії король голий, тобто цар голий. Він не може вже нічим погрожувати. У нього немає ніякої чудо-зброї, про яку він так багато казав, немає “кинджалів” – вони не працюють. І відповідно, з великою ймовірністю, ракети, які там стоять, нікуди не полетять, тому що нема… Вони надто довго стоять, по-перше. По-друге, скоріш за все, вся їхня начинка вже давно прогнила”, – зазначив експерт.

Також варто розуміти, що через поразки на фронті Путін втратив підтримку більшості росіян після початку повномасштабної війни в Україні, що ще більше підштовхує Росію до провалу.