Валерій Залужний заявив, що загроза повномастабної агресії з боку Росії є та зберігатиметься надалі. За його словами, ЗСУ роблять все можливе, щоб у ворога “було менше бажань реалізовувати такий сценарій”. Про це він розповів в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Я завжди про це кажу з моменту мого вступу на цю посаду. Тому що ця загроза повномасштабної агресії – вона є, вона була. І, на жаль, мушу це зауважити, що, мабуть, вона й буде далі. Відповідно наше завдання як ЗСУ – не чекати «манни небесної», ми маємо до цього готуватися», – наголосив Залужний.

З цією метою проводяться комплекси навчань і з залученням західних партнерів, членів НАТО.

«Робимо все можливе для того, щоб у противника, скажемо так, було менше бажань такий сценарій реалізовувати», – зазначив головнокомандувач ЗСУ.

Наразі розглядається тільки один варіант повернення окупованих територій Донбасу – дипломатичний.

«Станом на сьогодні, окрім дипломатичного шляху, вирішення цієї проблеми немає. Але ми маємо розвиватися, тренуватися і готуватися у тому числі до наступальних дій, щоб бути готовими для того, щоб силовим шляхом звільнити нашу окуповану територію. Але це питання часу, підготовки, ну і відповідно грошей також», – сказав Залужний.

Нагадаємо, збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами.

За даними української делегації в Тристоронній контактній групі, за рік дії режиму припинення вогню на Донбасі станом на 27 липня 2021 року зафіксували 1995 обстрілів, загинули 45 військових, 163 – поранені.

Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».