Зараз в країні досить напружена ситуація, що підсилюється законопроєктом про мобілізацію, де чомусь чинуші наразі не передбачають мобілізацію депутатів чи силовиків. І в той же час, останні фактично тиснуть на бізнесменів, які намагаються втримати економіку країни.

Про це розповів бізнесмен Анатолій Амелін.

За його словами, зараз ситуація склалась таким чином, що вищі чини влади фактично користуються своїм становищем, хоча близько 70% чиновників в держапараті можна було б скоротити. По-перше — користі від них у комфортних кабінетах мало, а зараз ще й гостро стоїть питання мобілізації. Так чому б не відправити їх на фронт? А з ними і силовиків, які здебільшого займаються утиском бізнесу.

Тим часом він розповів і про те, що підприємці зараз знаходяться у плачевною становищі.

«Бізнес вже не може терпіти цю історію, закривати очі, бо бізнес вже помирає. На зустрічі зі Свериденко були бізнеси, які казали «На початку війни в нас працювало 400 людей, після початку розгардіяжу і утиснення силовиками, бо ми не платимо їм хабарі, у нас працює вже 90 людей» Це конкретно людина сиділа навпроти мене. І він сказав «я ні копійки не дам, я буду боротися до кінця, я буду виводити на вулицю людей. Це було конкретно сказано, бо людина вже у відчаї. Саме тому проковтнути таке ставлення бізнес вже не може. Ми на мілі. Коли вважають, що у підприємців є гроші — це брехня, тому що сотні мільярдів гривень не компенсовано, заблоковано. Також ти не можеш взяти кредит. Банально, підприємства оборонно-промислового комплексу не можуть взяти кредит у банку. Ти приходиш, а в них там стоїть в процедурі перевірки того, хто займає, заборона на надання фінансування підприємствам, що пов’язані з виробництвом зброї чи комплектуючих частин зброї. Все, у нас внутрішнє регулювання не дозволяє отримувати нормальний кредит. Тому беруть кредит на один бізнес, перекидають на інший, тобто починаються якісь схеми», — зазначив Амелін.

«У нас таке враження, що війна окремо, державний апарат окремо. Нам сьогодні потрібен потужний антикризовий державний менеджмент, який буде вирішувати групу задач. Перше — необхідний економічний штаб. У нас є військовий штаб, такий же треба економічний. Президент говорив на початку війни, що йому нема коли займатися економікою, бо він займається війною. Але економіки вже немає. Ті цифри, які нам малюють нібито зросту, це не ріст економіки це по-перше ріст інфляції, а по-друге ми втратили 30% економіки, виросли на 4 чи 5. Це не ріст, це конвульсії. Ми трохи десь показуємо ознаки життя. Але оборотного капіталу немає, доступу до капіталу немає, можливості розвивати бізнес немає, можливості експортувати немає, можливості вести переговори як такої немає. Економіка б’ється в конвульсіях.

І коли президент каже «приїжджайте сюди, робіть бізнес, то бізнес, що виїхав хреститься і каже «добре, що ми виїхали. На жаль, є такі. Але вони їдуть не тому, що не люблять Україну, а тому, що вони сюди приїжджають і їм пістолет виставляють, у спробах віджати гроші. Тому бізнес повинен бути «священною коровою», яка створює базу обороноздатності через створення робочих місць, сплату податків, підтримку армії і так далі. І коли в нас буде бізнес важливіше чиновника, ця країна буде процвітати. Бо економіку створює не чиновники чи влада, а підприємці», — додав бізнесмен.