Сенатори США внесли законопроект про нові санкції проти Росії через російську атаку на українські судна в районі Керченської протоки та захоплення українських моряків.

Про це повідомляється на сайті Сенату США.

У проекті закону йдеться про санкції у відповідь на втручання Кремля в демократичні інститути за кордоном стосовно:

– обмеження на операції з державним боргом РФ для інвесторів;

– про санкції щодо російських компаній, банків та проектів РФ з видобутку скрапленого природного газу за кордоном;

– російський кіберсектор;

– російські банки, "які підтримують зусилля Росії щодо підриву демократичних інститутів в інших країнах";

– політичних діячів, олігархів, членів родини та інших осіб, які сприяють незаконним та корупційним діям, прямим чи опосередкованим від імені Володимира Путіна.

Окремо зазначені санкції проти РФ стосовно агресії Росії в Україні:

– санкції проти 24 агентів ФСБ, які вважаються причетними до нападу в районі Керченської протоки у відповідь на затримання 24 українських моряків Росією;

– санкції на російський суднобудівний сектор у разі порушення Росією свободи судноплавства в Керченській протоці або в інших місцях світу;

– санкції стосовно розвитку сирої нафти в Росії;

– санкції на російські заявлені енергетичні проекти за межами Росії.

Документ внесли Боб Менендес, Ліндсі Грем, Корі Гарднер, Бен Кардін І Джин Шахін.  18 лютого голови дипломатичних відомств країн Євросоюзу повинні будуть обговорити питання про запровадження нових санкцій.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Крім того, законопроект під назвою – Акт про захист безпеки Америки від агресії Кремля, пропонує створити державний центр координації заходів спрямованих на захист у кіберпросторі, та центр координації санкцій. 

Законопроект також передбачає позбавлення президента США повноважень щодо виходу із НАТО без відповідного голосування у Сенаті. Ним також передбачається посилення санкційного тиску на Москву за її втручання у демократичні процеси за кордоном та продовження Росією агресії проти України.

В цей час у Росії нервово відреагували на нові санкції.

Голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачев обурився представленим в США законопроектом про нові санкції проти Росії, назвавши можливі обмежувальні заходи "божевільними".