Український воєнний експерт, полковник запасу Олег Жданов заявив, що зараз російські окупанти не загрожують Одесі ні із суші, ні з моря. Про це він розповів в інтерв’ю одному з інтернет-видань, відповідаючи на запитання, чи здатні зараз росіяни захопити місто.

На думку Жданова, питання висадження російського десанту з метою захоплення Одеси з порядку денного можна поки що зняти.

Поки у нас на бойовому чергуванні стоїть [протикорабельний] комплекс Harpoon, а він у нас стоїть там, тому вони в зону ураження комплексу не підуть. Вони чудово розуміють, що ми їх потопимо, – заявив експерт.

Він стверджує, що зараз Великобританія передає Україні підводні безпілотники для гарантування безпеки судноплавства у південно-західній частині Чорного моря і, зокрема, для виконання зернових угод.

До речі, перший мільйон тонн [агропродукції] вже пішов, за даними нашого уряду. І ми за допомогою безпілотників навіть тепер зможемо відстежувати підводні човни, – повідомив експерт.

Він уточнив, що британці не називають типу підводного безпілотника, який, за його інформацією, опиниться на озброєнні України.

Зараз важко сказати, які тактико-технічні характеристики, але якщо він призначений для пошуку навіть мін, то підводний човен він напевно може виявити. Тож росіяни не можуть підкрастися непомітно, щоб підійти до Одеси. Тому десант знімається з порядку денного, – впевнений Жданов.

Атакувати ж Одесу із суші у російських військ, як і раніше, немає можливості, вважає він.

Ну а сухопутне угруповання – на правому березі [Дніпра] воно замкнене, – підсумував експерт.