Наступним кроком після запровадження санкцій проти 8 осіб і 19 компаній, зокрема нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука, може стати обвинувальний вирок суду.

Про це заявив в ефірі телеканалу “Україна 24” народний депутат від “Слуги народу”, представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський.

“Тут треба розмежовувати законодавство про санкції: РНБО і президент України діяли відповідно до закону про санкції на підставі інформації СБУ; друга складова – це кримінально-процесуальне право. Це реєстрація кримінального провадження, проведення відповідних слідчих дій і отримання закономірного вироку. Але, враховуючи інформацію, яка прозвучала у публічному просторі, даних, наданих СБУ, достатньо, щоб бути переконаним у тому, що буде мати місце й абсолютно правомірне застосування санкцій, і в результаті, я переконаний, буде обвинувальний вирок суду”, – наголосив Веніславський.

На запитання, що має бути першим – санкції чи рішення суду, нардеп відповів:

“Немає ніякої розбіжності чи непослідовності дій. Річ у тому, що є реальна загроза нацбезпеці. Рішення РНБО спрямоване на усунення тих реальних загроз нацбезпеці, які загрожують основам існування держави. Коли хтось не згоден із санкціями, він іде до суду й оскаржує. А кримінально-процесуальне провадження має під собою зовсім іншу мету, зовсім інші процедури, і найголовніше – воно розтягнуто в часі. Це два абсолютно паралельні процеси: кримінальне провадження і санкції – це загроза нацбезпеці, а то – злочин”.

“Слуга народу” додав, що КПК прописаний таким чином, що “при бажанні адвокатів підозрюваних кримінальні провадження можна досить тривалий час волокитити”.