Народний депутат Ярослав Дубневич, якого суд заарештував з правом внесення застави у 90 млн грн, після оголошення підозри 31 жовтня переписав свою компанію ТОВ “Агропромислове підприємство “Львівське” на сина Юрія. 

Про це під час судового засідання повідомив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко.

До 31 жовтня власником компанії були сам Ярослав Дубневич, а також його брат Богдан та племінник. ТОВ “Агропромислове підприємство “Львівське” є засновником “Корпорації КРТ”, яка фігурує у кримінальному провадженні.

Прокуратура вважає, що таким чином депутат перешкоджає кримінальному провадженню і прагне, щоб на фірму не могли накласти арешт.

Сам Дубневич стверджує, що переоформлення відбулось давно, це “не робиться за один день”. За його словами, 31 жовтня він перебував на засіданні Верховної Ради, а 30 жовтня брав участь у роботі парламентського комітету.

Нагадаємо, спочатку Вищий антикорупційний суд обрав нардепу Ярославу Дубневичу запобіжний захід у вигляді внесення застави розміром 100 млн гривень протягом 5 днів від дня оголошення ухвали. 

За версією слідства, Дубневич лобіював виділення грошових коштів з бюджету “Укрзалізниці” на закупівлю товарів у підконтрольних йому підприємств. Фінансові втрати від реалізації схеми становили понад 93 млн грн.

Верховна Рада України на засіданні 31 жовтня за поданням Генпрокуратури зняла недоторканність для притягнення до відповідальності народного депутата Ярослава Дубневича. Сам фігурант називає провадження політично вмотивованим і пов’язує його з відмовою голосувати за потрібні владі закони.