Генеральна прокуратура планує змінити підозру обвинуваченому в замовчуванні злочину проти херсонської активістки Катерини Гандзюк — Ігорю Павловському.

Про це в ефірі шоу “Що це було?” на “24 каналі” повідомив генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

За його словами, прокуратура перегляне деякі процесуальні рішення у справі, які були ухвалені за попереднього керівництва. Зокрема, і щодо одного з ключових фігурантів справи Ігоря Павловського.

“Мова йде (про те ), що зараз наші прокурори планують змінити підозру на більш важку кваліфікацію. Ми, швидше за все, відмовимося від угоди з Павловським, оскільки він погоджувався давати покази. Зараз він це робити відмовляється”, – розповів Рябошапка.

Наразі Ігоря Павловського обвинувачують у замовчуванні злочину проти херсонської активістки Катерини Гандзюк, хоча раніше підозрювали в організації нападу. Редакція Слідства.Інфо також володіє інформацією, яка вказує, що його дії в цій історії були спрямовані не на приховування злочину, а на безпосередню співучасть у ньому.

За словами Руслана Рябошапки, у Генпрокуратурі переглянуть позицію офіційного слідства щодо ролі Павловського в нападі на Гандзюк.

“Власне, це один із тих моментів, які зараз будуть змінені в ході розслідування. Є деякі інші речі, про які не можна говорити публічно, але які є”, – додав він.

На Катерину Гандзюк напали торік 31 липня на виході з власного будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою. Вона отримала майже 40% опіків тіла, декілька місяців провела на лікарняному ліжку й перенесла низку важких операцій. Однак 4 листопада 2018 року Катерина Гандзюк померла.

Павловський перебував під вартою з листопада 2018 року, але зі зміною підозри у квітні цього року йому змінили й запобіжний захід на нічний домашній арешт з носінням електронного браслета. Термін запобіжного заходу сплив 26 червня і, як повідомляли в ГПУ, його не продовжували через стан здоров’я підозрюваного. Хоча наприкінці липня Павловський відвідав футбольний матч в Одесі. Нещодавно Слідству.Інфо повідомили в Генпрокуратурі, що Павловському знову оберуть запобіжний захід.

Варто зазначити, що Громадські активісти проводили під будівлею Генеральної прокуратури України акцію за відсторонення від посади прокурора Костянтина Кулика. 

Під час акції активісти зазначали, що обіцянка генерального прокурора Руслана Рябошапки про швидке звільнення Кулика – знак того, що реформа працює вже сьогодні.

“Було написано звернення, його також підписали 60 депутатів, і ми бачимо результат. Вчора на комітеті Руслан Рябошапка все-таки пообіцяв (звільнити Кулика, – ред.). Тобто ми бачимо процес, і ми бачимо те, що генеральний прокурор близький до суспільства, він йде на діалог, і сьогодні нас також запрошували в Генеральну прокуратуру для ще одного звернення. Тому ми приємно здивовані, ще будемо приємно здивовані, якщо це звільнення буде негайним, і ми побачимо, що закон працює вже сьогодні”, – розповів організатор акції Богдан Воронцов.