У населених пунктах Луганської області, що залишилися під контролем української армії, ведуться активні бойові дії. Невелика частина території Луганської області, як і раніше, перебуває під контролем українських захисників. Йдеться про Білогорівку, Серебрянку, Верхньокам’янку та Верхньокам’янський.

Таку інформацію озвучив керівник Сєвєродонецької РВА Роман Власенко.

Краєшок Луганщини тримається”, – заявив чиновник і додав, що в перерахованих населених пунктах ведуться активні бойові дії. За його словами, російські війська наступають на позиції української армії, ситуація напружена, тому евакуація цивільних осіб уже неможлива.

Окрім того, окупанти ведуть наступальні дії на Бахмутському напрямку. Гарячими точками залишаються Бахмут, Соледар та Сіверськ. Великих руйнувань внаслідок ударів російських військ також зазнає Слов’янськ.

Бої на сході тривають з перемінним успіхом. ЗСУ відбили всі спроби просування росіян на Бахмутському напрямку, а також штурмові дії у напрямку Мінеральне — Авдіївка. Але окупанти мають частковий успіх в районі Донецьк — Піски. Складність ситуації підтвердив у своєму відеозверненні і Володимир Зеленський.

«Так, дійсно, ми ще не можемо повністю зламати перевагу російської армії в артилерії та живій силі, — сказав він. — І це дуже відчувається у боях. Особливо у боях на Донбасі. Там зараз просто пекло. Цього навіть не описати словами».

Втім військовослужбовець Сергій Гнезділов на своїй сторінці у соцмережах те пекло описав з усіма подробицями.

«6 тисяч 500 снарядів на село менш ніж за добу, — повідомив він. — І таких діб вже шість, і в голові не вкладається, як у цьому шквалі ворожого вогню залишається в живих хоч якась кількість нашої піхоти. Їде резерв на позицію закривати прорив собою, а через 5 хвилин з 15 людей цілим лишається один».

За його словами, Росія веде надзвичайно щільний артилерійський вогонь, розбиваючи міцні бетоновані позиції. Частину опорних пунктів ЗСУ втратили, мають загиблих і просять допомоги артилерією, якої ще бракує.

У свою чергу голова Авдіївської міської адміністрації Віталій Барабаш повідомив «Радіо «Донбас. Реалії», що українські військові відійшли з позицій на шахті «Бутівка», «адже там немає за що триматися, немає нічого вцілілого».

Також рашисти намагаються штурмувати промзону міста, але там їм наступати складно. Точаться бої і поблизу Кам’янки та Красногорівки.

«В саму Авдіївку тепер стало частіше прилітати, — каже він. — У місті вже давно немає електрики, води та газу. Попри це, там залишається близько 2,5 тисячі людей. Хтось лише зараз наважується виїжджати. А є й ті, хто вже повертається в місто з евакуації».

Ціль росіян очевидна — оточити Авдіївку. Вони вчаться і вже не хочуть влазити у важкі вуличні бої, де несуть великі втрати, тому вони починають просто великі населені пункти обходити стороною знищуючи села одне за одним і брати такі міста в оточення, після чого ми змушені їх просто легко здавати, щоб не потрапляти в такі оточення. У росіян повна перевага в артилерії та бронетехніці, тому довго тримати села ми не можемо…

Нагадаємо, раніше ми вже повідомляли про те, що Зі всіх ділянок фронту найскладнішою зараз є ситуація у напрямках на Бахмут, Сіверськ та Піски й Авдіївку. Останні кілька днів нашим воїнам було особливо важко на цих діялянках.

Про це радник голови Офісу Президента розповів в етері ютуб-каналу “ФЕЙГИН.LIVE”. Олексій Арестович зазначив, що ситуація скоро зміниться.

Олексій Арестович розповів, що основна концентрація російських військ на Сході зараз у районах на південь від Бахмута й у напрямку Пісків. Радник голови Офісу Президента відзначив, що в розпорядженні наших військових є засоби для того, щоб завдати втрат противнику, однак через велику кількість ворожої артилерії нашим воїнам там складно.

Та попри це, як зазначив Арестович, нашим військовим іде допомога, яка допоможе змінити ситуацію.

Добу-дві там було вельми не просто нашим військовим, через концентрацію переважаючих сил противника, особливо в артилерії. Туди прибула допомога, ми зараз усе виправимо,
– зазначив Арестович.

Вищезгадані райони радник голови ОП назвав найгарячішими точками на фронті й ситуація там нагадувала середину травня. Хоч зараз ситуація зовсім інша, але, як відзначив Арестович, не можливо передбачити ситуацію уздовж всієї лінії фронту, яка тягнеться на 1 300 кілометрів – від Харкова і до Херсона.

“Слава тим, хто тримається. Вічна пам’ять загиблим”, – так підсумував Арестович.