За присутністю ворожих БТГр в Україні. Можна стверджувати, що на Херсонському плацдармі російські окупаційні війська сконцентрували до 28 БТГр. Причому це не повний склад сил та засобів, що залучаються на Херсонщину, пише військово політичний оглядач Олександр Коваленко.

«Загалом на території України зараз беруть участь у бойових діях 98 БТГр, а 18 виведено для відновлення боєздатності у зв’язку із втратами. 29 липня я писав про те, що на території України у бойових діях бере участь 91 БТГр, а лише кілька днів їх уже 98, тобто досить різкий приріст +7 БТГр насторожує», – зазначається у повідомленні.

Приріст, звичайно ж, насторожує, але слід розуміти, що він був викликаний саме передислокацією частини БТГр на Херсонський плацдарм і є недоукомплектованими підрозділами, які не відновили свою повноцінну боєздатність. Більше того, низку БТГр із присутніх вже давно слід було відправити на ротацію. Але ротації все немає.

Фактично, командування РВВ зараз вижимає зі своїх БТГр останні соки у передчутті майбутньої м’ясорубки, в яку вони кинуть залишки всього того, що залишилося.

Але Контрнаступ ЗСУ на півдні України поки Неможливий. Таку думку в інтерв’ю Главреду озвучив колишній радник міністра внутрішніх справ і голови Офісу президента, колишній виконавчий директор Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів.

“Зараз про контрнаступ на півдні вже не може йти мови. Ми раніше ледве почали виходити на паритет в силах, а зараз вони кратно нас перевершують. Тому контрудар тепер буде в іншому місці, яке вони послабили. Поки не буду говорити де, але це досить очевидно”, – зазначив експерт.

За його словами, провал нової операції РФ може стимулювати їх “жест доброї волі”, який вони вже демонстрували під Києвом і на о. Зміїний.

“Якщо все станеться так, як я прогнозую, то поспішний відступ після невдалого наступу може допомогти нам швидко повернути Херсон. Однак, тут я дуже обережний оптиміст щодо термінів. Якщо пару тижнів тому у нас були шанси повернути Херсон за серпень-вересень, то тепер їх немає”, – сказав Андрусів.

Нагадаймо, що Військовий експерт Олег Жданов на своєму YouTube-каналі він нагадав, що ЗСУ вже вивели з ладу Антонівський міст і на черзі міст через шлюз Каховської ГЕС.

Російські окупанти на Херсонщині незабаром почнуть відчувати проблеми з постачанням, які буде дуже складно вирішити.

“Якщо ми знищуємо цей міст, то ми практично закриваємо можливість російським військам проводити постачання цього угруповання військ. Те, що вони почнуть перевозити там вплав через Дніпро, це ми можемо контролювати за допомогою вогневого впливу нашої артилерії”, – розповів експерт.

Жданов підкреслив, що після цього окупанти по суті позбавлятися можливості переправляти будь-яку техніку через Дніпро.

“Так що у російської армії будуть великі проблеми, якщо ми закриємо цю можливість для перекидання забезпечення військ, логістики з лівого берега на правий за допомогою плавзасобів… Я порівняв навіть це зі знущанням над військами – ось так от по чайній ложці переправляти бензовози, машини з боєприпасами та інші засоби, необхідні для життєдіяльності військ”, підсумував Жданов.

Раніше експерт зазначиа, що Звільнення Криму від окупантів ЗСУ проводитимуть не позиційними боями, а за допомогою маневреного наступу окремими частинами та підрозділами.

“В основному це буде робота дистанційна. Я сподіваюся, до того часу у нас вже будуть ракети з дальністю пуску до 300 км і ми зможемо перекрити артерію у вигляді Кримського мосту. І у нас буде працювати Авіація. Яка – питання залишимо відкритим. Я маю на увазі стара радянська або вже західного зразка теж зможе взяти участь у звільненні Криму”, – говорить експерт.