На покровському напрямку, який зараз є одним із найгарячіших, ЗСУ в черговий раз влаштували окупантам феєричний літакопад. На цей раз вдалося приземлити ворожий СУ-25.

Про це повідомили у Генштабі ЗСУ та поділилися деталями з цього напрямку.

Ворог штурмовими групами та технікою намагається вклинитися в наші бойові порядки. Ситуація залишається напруженою – ще триває дев’ять бойових зіткнень. За наявною інформацією, українські воїни знищили російський штурмовик Су-25, — розповіли там.

Зазначимо, що це вже за найменшими підрахунками 5 російський штурмовик СУ-25, який ЗСУ приземлили за травень 2024. Кожен з них вартує близько 11 мільйонів доларів, тож наші оборонці завдали ворогу помітного удару як і по авіації, так і по кишені.

Водночас, цікавим є те, що українські військові останнім часом і справді почали завдавати потужніших ударів по російській авіації. Чим це спричинено? Експерти вважають наступне:

Причин може бути кілька. Наприклад, їхні літаки знахабніли і перестали боятися залітати в зону, де можуть працювати наші зенітно-ракетні комплекси. ЗРК постійно переміщаються, вони не знають, де вони знаходяться. Хоча всім нам хотілося б, щоб по них відпрацювали F-16″, — зазначив військовий експерт Олексій Гетьман.

Водночас Олександр Коваленко вважає, що така ефективна робота ЗСУ може змусити ворога послабити вильоти.

«Вони можуть трохи знизити активність своєї тактичної авіації, але все одно повернуться до польотів. Тому що для них життєво важливо використовувати КАБи на лінії бойового зіткнення, це саме те, що допомагає розкривати наші оборонні рубежі. Якщо вони не використовуватимуть їх, вони не матимуть жодної переваги», — уточнив він.