Сьогодні ситуація на кордоні Польщі та Білорусі загострилася. Білоруські прикордонники приводять до переходу між країнами дедалі більше людей. Про це повідомляє Міністерство національної оборони Польщі.

“Табір, у якому досі перебували мігранти, вже порожній. Люди, що знаходилися там, перемістилися до прикордонного переходу. Марш мігрантів пройшов під контролем білоруських служб”, — йдеться у повідомленні, передає УНН.

Повідомляється, що “послідовні групи мігрантів направляються білоруськими службами до прикордонного переходу в Кузниці”.

Додамо, що мігранти вже почали встановлювати намети перед прикордонним пунктом пропуску Брузги – Кузніца на білорусько-польському кордоні, повідомила білоруська служба Радіо Свобода. Температура повітря в прикордонній зоні скаладає 2-3 градуси вище нуля.

Близько 2100 мігрантів стоять перед парканом біля польського кордону, попереду – посилені загони польських прикордонників та армії, позаду – білоруські силовики.

Польські прикордонники періодично вмикають аудіозаписи як для мігрантів, так і для білоруських силовиків.

В аудіозаписі для мігрантів йдеться про те, що білоруська влада обдурила їх, що сьогодні їх нібито перевезуть автобусом до Німеччини, і відвезла групами до прикордонного переходу.

Другий аудіозапис транслюється російською мовою, у ньому білоруських силовиків закликають дати змогу мігрантам «повернутися додому».

«Від того, що ви робите, вони можуть померти. Нехай живуть. Нехай повертаються додому. Ми розуміємо, що вам наказали це зробити згори. Але ніщо не виправдовує те, що страждають жінки та діти», – йдеться в записі.