Соратники народного депутата від фракції “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука, власники приватного охоронного агентства “Шторм”, захопили територію на Трухановому острові у Києві, перекривши доступ до Дніпра.

Про це йдеться у розслідуванні Bihus.info.

Загалом “Шторм” зайняв понад 11 тисяч квадратних метрів території Труханового острова. Ділянка огороджена високим парканом, який і закриває доступ до берега.

І це не єдине порушення законодавства, йдеться у розслідуванні, Труханів острів – рекреаційна зона. Тут заборонено зведення приватних споруд.Але на зайнятій ділянці знаходяться двоповерхова житлова споруда, спортмайданчик і брезентовий намет, на кшталт військового. На території постійно перебуває з десяток охоронців.

Фірма “Шторм” належить соратникам Віктора Медведчука по його політичному руху “Український вибір” – Івану Бойченко і Віктору Чорному. Останній також став однопартійцем Медведчука і цього року разом з ним став депутатом Верховної Ради.

“Шторм” протягом останніх років займається охороною Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко і цілого ряду їхніх об’єктів нерухомості по всій країні.

За словами самого Чорного, “Шторм” просто охороняє на Трухановому острові “якийсь об’єкт”:

Чорний відмовився відповісти на питання, що саме там охороняють його співробітники. У Київській міській державній адміністрації повідомили, що ділянка обліковується за районною громадською організацією “Клуб Козак”.

Як з’ясували журналісти ця ж громадська організація допомогла Віктору Медведчуку на початку 2000-х отримати близько 10 гектарів заповідної зони на березі Дніпра.

Громадська організація “Клуб Козак” попрохала гектари національного парку Білоозерський в Переяславі-Хмельницькому під свою статутну діяльність, в результаті десятки тисяч квадратів природоохоронного значення опинились у користуванні ТОВ “Терра-Інвест”, яка належить Віктору Медведчуку.

Керує районною громадською організацією “Клуб Козак” Ян Марченко. У минулому він – помічник народного депутата Тараса Козака, однопартійця і бізнес партнера Віктора Медведчука.

Сам Марченко був співвласником щонайменше 4 аграрних компаній, часткою яких у 2017-ому році стала володіти дружина Віктора Медведчука – Оксана.

Окрім того, згідно з фінансовими звітами партій, саме ця людина пожертвувала політсилі “За життя” більше півтора мільйонів гривень. Але за словами, Віктора Медведчука, ані громадської організації, ані її керівника він так і не пригадав.