Після підписання Будапештського меморандуму Україна втратила приблизно 250 мільярдів доларів. Про це заявив президент України Леонід Кравчук в ефірі програми «Бацман».

«Ядерне озброєння було тактичне, яке теж пішло в Росію. Були носії Backfire, ці знамениті літаки. Вони теж перейшли до Росії. Якщо все порахувати, то це десь в межах 250 млрд », – сказав він.

Політик зазначив, що з представниками США не було розмови про те, щоб таку суму Україні компенсували Сполучені Штати.

«Такої прямого розмови не було. Але було сказано про витрати. Тоді ми не знали цифр, як сьогодні. Я ж читав, спілкувався з людьми, звертався до тих, хто розбирається в цій справі. Тому що президент, при всій повазі, не всіма фактами і цифрами може володіти. І це нормально, він не може все знати. Було сказано, що це дуже великі витрати на постановку цієї зброї на території України, ще більші витрати можуть бути при ліквідації зброї », – пояснив Кравчук.

За його словами, в України було близько 46 ядерних боєголовок на твердому паливі, решта були рідкопаливні.

«Рідке паливо в ракетах було страшніше атомної зброї. Мені хіміки говорили, що якщо воно, не дай господи, розіллється десь на території, земля на десятки років, а то і більше, виходить з обігу. Я говорив про це: «Як нам? Ми, Україна, самостійно це зробити не можемо. Росія хоче тільки забрати ядерні боєголовки », – розповів колишній президент України.

Кравчук зазначив, що в Україні «все до єдиної ракети було спрямовано на США».