Мінськ готовий забезпечити зустріч на високому рівні щодо врегулювання ситуації на Донбасі за участю Росії, України, Великобританії, США, Німеччини і Франції.

Про це заявив в інтерв'ю міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей, коментую пропозицію українського лідела Володимира Зеленського президенту РФ Володимиру Путіну зустрітися в Мінську.

"Мінськ не просто готовий. Керівництво Білорусі завжди говорило про те, що ми готові зробити все для якнайшвидшого повернення миру на українську землю. І те, що прозвучало сьогодні з вуст президента України Зеленського, ми можемо тільки вітати", – сказав Макей.

Якщо відповідне взаєморозуміння буде досягнуто, то білоруська сторона, за словами міністра закордонних справ, готова зробити все можливе, щоб захід пройшов на найвищому рівні.

"Ми постараємося забезпечити також, як забезпечили проведення Нормандської зустрічі в лютому 2015 року. Ми вважаємо, що зараз це наше головне завдання. Президент Білорусі не раз говорив про те – як можна швидше відновити мир в Україні", – підкреслив Макей.

Відзначимо, що напередодні, Президент Зеленський записав звернення до українців та особисто до Путіна через анонсований телеміст. Він закликає президента РФ поговорити в присутності Трампа, Мей, Меркель та Макрона.

У зверненні до українців Зеленський наголосив, що телеміст – "дешевий і небезпечний піархід" перед виборами, метою якого є розділення українців на два табори.

У підсумку президент російською звернувся особисто до Володимира Путіна: 

"Хочете поговорити? Пропоную наступне. Я, ви, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп, прем'єрка Британії Тереза Мей, канцлерка ФРН Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон. Місце? Думаю, Олександр Лукашенко із задоволення прийме нас у Мінську".

Окрім того, У Путіна також відреагували на пропозицію Зеленського поговорити в новому форматі.

У Кремлі кажуть, що цю пропозицію розглянуть, однак наразі дати відповідь не готові.

"Я поки не готовий відповідати, це абсолютнго новий формат. Потрібно зрозуміти, чи є перспективи у такої зустрічі, потрібно зрозуміти, що це за новий формат пропонується,– сказав Пєсков. 

При цьому він додав, що це "безумовно розглянуть", однак наразі він не може дати якої реакції. 

"Справа в тому, що США не є учасниками Нормандського процесу. І як бути з мінськом домовленостями, під якими стоять підписи учасників нормандського процесу, але не стоять підписи ніяких представників США", – додав прес-секретар Путіна.