Першою великою стратегічною метою Збройних сил України є взяття під контроль правого берега Дніпра на півдні України.

Про це заявив військовий експерт Петро Черник в ефірі одного з українських радіо.

За його словами, зараз ЗСУ потрібно зосередитися на деокупації півдня, не поспішаючи, маленькими кроками, вирізаючи Російські підкріплення, які окупанти будуть гарячково перекидати на південь.

«Як тільки нам вдасться його деокупувати, підкреслюю, ми тоді наблизимося практично до Дніпра і через Дніпро зможемо почати серйозні вогневі впливи, особливо на плацдармі, який я називаю Нова Каховка. По-моєму, це стратегічна точка, ось її потрібно також відбивати в обов’язковому порядку, тому що нагадаю, там знаходяться гідровузли, контролюючі кримську воду» – зазначив він.

Черник додав, що психологічний тиск на окупантів є важливим чинником у цьому наступі; добре вдарить по бойовому духу росіян перекриття Кримського каналу. При цьому ЗСУ не повинні поспішати, оскільки поспіх може обернутися для української армії неприйнятними наслідками.

Командування російської армії намагається якнайдовше втримати окупаційні сили на Херсонському напрямку, аби вони до останнього тримали позиції, поки ЗСУ наближаються до міста. При цьому військовий експерт та полковник запасу ЗСУ Олег Жданов розповів, що в окупантів залишилося лише кілька варіантів дій: 

  • утримання оборони, «якщо там є такі ідейні хлопці та готові вмирати за український Херсон»;
  • дезертирство: «Вони будуть, повірте, там не зупинять навіть загороджувальні загони, якщо вони побіжать і почнуть тікати з Херсона, то там уже ніхто не зупинить цю хвилю»;
  • білий прапор і пропозиції ЗСУ взяти їх в полон.

“Тут немає варіантів, я скажу так, що з боку російського командування варіант один: вони намагатимуться змушувати особовий склад тримати позиції до останнього й обіцятимуть, що зараз, зараз допомога прийде, тільки не йдіть”, – заявив він.