Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що поки заяви Угорщини не будуть збігатися з її рішеннями щодо України, нормальні відносини з цією країною можливі.

Таку думку він висловив в інтерв’ю Укрінформу, коментуючи останні висловлювання прем’єр-міністра Віктора Орбана щодо війни росії проти України

“Я завжди дуже чітко кажу, що заяви, хоча вони бувають неприємними, емоційними, – це одне, а рішення – це інше. Угорщина приєднується до санкцій – ми бачимо, що в межах дискусії всередині ЄС Угорщина «збиває» деякі потенційні нові санкції, але це поки що не досягло критичного рівня, щоб ми могли сказати, що якийсь суттєвий крок не відбувся через Угорщину. Вона також підтримала надання Україні статусу кандидата у члени ЄС. Тобто поки заяви Угорщини не будуть збігатися з її рішеннями щодо України, можна жити та працювати. Якщо те, що вони говорять, почне збігатися з тим, що вони роблять, – тоді буде проблема”, – сказав Кулеба.

Варто зазначити, що Україна не поділяє оптимістичних сигналів, що домовленість про розблокування експорту зерна є передумовою для ширшої домовленості між Україною і росією.

“Щодо загальної посередницької ролі, то по зерну посередництво Туреччини й ООН спрацювало попри певні труднощі. Будемо сподіватися, що й надалі працюватиме. Стосовно більш обнадійливих сигналів, які зараз надсилає Туреччина, що домовленість по зерну – це передумова для більш широкої домовленості між Україною і росією, то ми не поділяємо цього оптимізму”, – сказав Кулеба.

Коментуючи дотримання російською стороною зернової угоди, глава української дипломатії зауважив, що після її досягнення росії буде “дуже важко якось непомітно стрельнути, бо буде очевидно, що повна відповідальність лежить на ній”.

“росія за останні місяці дуже багато інвестувала в міф про те, що це вона рятує світ від продовольчої кризи, щоб зараз просто взяти та розбомбити його власними ракетами. Але, чесно кажучи, у них у голові такі таргани, що я не беруся підписатися на сто відсотків, що в цьому питанні вони мислять виключно раціонально”, – зазначив Кулеба.

Він акцентував, що Україна завжди була надійним постачальником продовольства і партнером і докладає максимуму зусиль, щоб зберегти цей статус попри російську війну та блокаду.

“Перший корабель з українським продовольчим експортом – це сигнал усім нашим друзям на Близькому Сході, в Африці та Азії: ми не кинемо вас напризволяще, ми захистимо ваші сім’ї від голоду, який намагається спровокувати росія”, – акцентував очільник МЗС.

Нагадаємо, 1 серпня з Одеського порту «зерновим коридором» вирушило перше судно з вантажем кукурудзи.

Про це повідомив глава Мінінфраструктури Олександр Кубраков у Фейсбуці.

Судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне прямувало до порту Тріполі у Лівані з 26 тис. тоннами української кукурудзи.

Міністр зазначив, що Україна є 4-м найбільшим експортером кукурудзи в світі, тому можливість його вивезення через порти – це колосальної ваги успіх для забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

«Сьогодні Україна разом з партнерами робить черговий крок до запобігання світовому голоду. Розблокування портів дасть щонайменше 1 млрд доларів валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року», – підкреслив Кубраков.

За його словами, у портах Великої Одеси ще 16 суден вже чекають своєї черги на вихід.

«Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення росії. Паралельно отримаємо заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією. У найближчі тижні за підтримки наших партнерів ми плануємо вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції», – заявив міністр.ф