Президент України Володимир Зеленський призначив Олексія Кулебу головою Київської обласної державної адміністрації.

Відповідний указ глава держави підписав 8 лютого, попередньо звільнивши з цієї посади Василя Володіна.

Президент вже провів з ним зустріч, під час якої вручив йому службове посвідчення.

“Володимир Зеленський привітав Олексія Кулебу з призначенням і висловив сподівання, що його знання та досвід сприятимуть динамічному розвитку регіону та розкриттю його потенціалу”, – йдеться у повідомленні. 

Олексій Кулеба народився 1983 року в місті Києві. У 2005-му закінчив Київський національний економічний університет (магістр з міжнародної економіки). У 2005-2008 роках був аспірантом Національної академії державного управління при Президентові України. Кандидат наук з державного управління. Викладав правознавство в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова. Був радником на громадських засадах генерального директора комунального підприємства з охорони, утримання та експлуатації земель водного фонду м. Києва «Плесо». Обіймав посаду директора Департаменту міського благоустрою КМДА. Має досвід підприємницької діяльності.

Згідно з декларацією Кулеби за 2021 рік, йому належить 25% квартири у Києві площею 87,7 кв.м. Це житло перебуває у спільній власності чотирьох людей — Кулеби Олексія, Кулеби Володимира, Кулеби Ірини та Надії Адріанової. Крім того, Олексію Кулебі належить земельна ділянка в Києві площею 400 кв. метрів. У статусі “інше право користування” в декларації Кулеби значиться ще одна квартира в Києві площею 65 кв.метрів, власником якої записана матір — Ірина Кулеба.

За даними декларації, Олексій Кулеба не має власного автомобіля, заробітна плата, отримана ним за основним місцем роботи за рік становить 549 тис. гривень.

Водночас дружина Кулеби, Галина Дмитриченко — Кулеба з нерухомості володіє гаражем у 45 кв.метрів у Києві, 25%-ю часткою квартири площею 86 кв. метрів у столиці, житловим будинком у 376 кв. метрів та земельною ділянкою у 1520 кв. метрів у селі Крюківщина Київської області та орендує там же лісову ділянку площею 2000 кв. метрів.

До слова, станом на кінець січня Київщина залишалась без обласного бюджету, що загрожує дестабілізації в економічній та соціальній сферах області. Очільник Київської облдержадміністрації Василь Володін покладає вину за це на депутатів Київської облради, які так і не розглянули на сесії ні бюджет утримання, ні бюджет розвитку.