США «натхнені» недавніми переговорами президентів Еммануеля Макрона та Володимира Путіна.

Про це під час брифінгу заявила речниця Білого дому Джен Псакі.

«Ми натхненні будь-якими зусиллями в галузі дипломатії», – зазначила вона.

На питання, чи не означають часті контакти керівництва РФ з європейськими лідерами, що США втрачають роль лідера в переговорному процесі з безпеки в Європі, Псакі відповіла: «Це абсолютно неправильно. Не погоджуюся з цією точкою зору».

Нагадаємо, зустріч Макрона і Путіна відбулася напередодні у російській столиці. На порядку денному були ситуація навколо кордонів України і взагалі безпека у Європі.

Окрім того, Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден найближчим часом планує провести зустріч зі своїм французьким колегою Еммануелем Макроном. Глави держави планують обговорити можливу загрозу російському вторгненню в Україну.

Конкретної дати зустрічі Байдена та Макрона в адміністрації президента США не повідомляють. Проте запевнили, що очний діалог політиків відбудеться вже найближчим часом.

“Ми продовжимо підтримувати дуже тісний контакт із нашими французькими колегами щодо можливої загрози російського вторгнення в Україну”, – заявила Псакі.

Примітно, що 7 лютого Макрон здійснив візит до Москви, де із президентом РФ Володимиром Путіним провів майже шестигодинні переговори. Політики, зокрема, обговорювали ситуацію навколо України. Після переговорів з главою РФ Еммануель Макрон заявив, що найближчі дні можуть стати вирішальними у питанні деескалації навколо України. Французький лідер наголосив, що зустріч із його російським колегою мала певний прогрес.