Останнім часом росіяни активізувалося на Лиманському напрямі, це, по суті, єдиний напрямок, де вони можуть дозволити собі наступальні дії. Головним їх завданням у рамках цього наступу є захоплення станції Куп’янськ Вузлової. 

Про це ЗМІ розповів військовий експерт Роман Світан. 

За словами експерта, противник зібрав у цьому напрямі вже понад 100 тисяч особового складу. 

“Ось одна з точок докладання сили цієї всієї російської – це напрям саме Куп’янськ Вузловий, вони будуть рватися туди, саме до цієї залізничної станції. Вона потрібна їм для того, щоб перекидати достатню кількість військової амуніції далі вже – і Луганську, і Харківську, і Донецьку області. Без Куп’янська Вузлового, там розв’язка залізничним, для росіян дуже складно. Тому одне із завдань у них, звичайно, стоятиме – це вихід саме на цей населений пункт”, – каже Роман Світан. 

Як зазначає експерт, саме на цей напрямок окупанти перекинули додаткові резерви, зокрема, тактичні резерви. 

“Основні резерви їх ми ще не чіпали. Ті, що готуються, це стратегічні резерви, які готуються для прориву на Південних фронтах, на Запорізькому та Херсонському. Ну ось за рахунок Донецького та Луганського напрямку оперативно резерви звичайно перекидаються. Плюс туди перекидається певна кількість стволів артилерії з додатковою кількістю вже наданих снарядів. Ну, будемо утримувати. Важко, однозначно, там буде важко місяць-півтора до осінніх дощів, росіяни намагатимуться вийти на Куп’янськ Вузловий”, – каже експерт. 

Водночас, за словами військового експерт Михайла Самуся, ситуація на Куп’янському напрямку стабілізувалася, але росіяни там сконцентрували дійсно великі сили. 

“І, повторюся, російська пропаганда створила певну міфологію, і потім цю міфологію мають наслідувати російські війська. Насправді після цього наступу (минулого тижня – ред.), який не вдався, їм треба було зупинитися і зробити висновки на стратегічному рівні. Тобто подивитися, а де все ж таки краще використати резерви. Чи, можливо, ці резерви треба відправити до Херсонської області, а, можливо, на Мелітопольський напрямок. Між тим вони змушені вкидати нові резерви, щоб прорвати оборону на Куп’янському напрямку, і це, звісно, створює велику напруженість на фронті, там дуже важкі бої. Не можна сказати, що українські війська там перебувають у комфортних умовах. Звісно, це дуже важка і кривава робота українських воїнів. Це героїзм, такий самий, як і на інших напрямках. Зараз там дуже важко”, – пояснює Михайло Самусь. 

Проте, на думку експерта, виходячи саме зі стратегічної ситуації, росіяни припускаються чергової помилки: вони зараз наслідують власноруч створену пропаганду і тепер змушені так само, як і колись на Бахмутському напрямку, просто вкидати резерви, спалюючи їх там. Але, як результат, це дає перевагу українській армії в тому, що відтягуються величезні сили. І в цей момент українські сили можуть сконцентруватися на просуванні саме на південному напрямку, створюючи умови на величезному фронті, – від Запорізької до Херсонської областей, розвиваючи свій успіх. 

В загальному, за словами експерта, зараз саме українське командування диктує й формує поле бою, театр воєнних дій, щоб реалізувати свої завдання. Наприклад, коли ми говоримо про лівобережжя Херсонської області, й багато хто каже, що вже зараз там будуть плацдарми, почнуться наступальні операції, – це не зовсім так. Зараз там дійсно здійснюються рейдові операції: розвідка, операції, які руйнують лінії оборони противника в тому районі. 

“Проте поки там немає готовності до проведення великої операції. Вона буде, коли виникнуть умови на інших напрямках”, – підсумував він.