Після втечі з правого берега Херсонської області Росія перекидає свої війська, а також мобілізованих росіян на Донбас.

Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов на брифінгу.

«Протягом тижня відзначено передислокацію підрозділів російських окупаційних військ, насамперед мотострілецьких, танкових, повітряно-десантних, артилерійських та інших військ, з тимчасово окупованої території Херсонської області на інші напрямки», — зазначив він.

Громов додав, що на захоплену частину Донецької області також перекидали підрозділи мобілізаційного резерву 1 армійського корпусу (Донецьк).

Там були навіть студенти, яких обіцяли звільнити від мобілізації, і люди старше 50 років.

«Особовому складу з-поміж студентів-слухачів, а також особам старшої вікової групи понад 50 років вкотре давали обіцянки про можливість звільнення з лав російських окупаційних військ після повернення до пункту постійної дислокації», — резюмував представник Генштабу ЗСУ.

Після втечі окупантів з правого берега Херсонської області у середині листопада у Генштабі ЗСУ зазначали, що Росія може перекинути свої війська на Донбас для встановлення контролю над Донецькою областю. Не виключені також луганський та запорізький напрямки.

За його словами, країна-агресорка готує свої війська до так званого “загострення” на російсько-українському кордоні.

Громов також розповів, коли це “загострення” може відбутися. Він озвучив інформацію, яку активно розганяють самі окупанти. Згідно з їхніми заявами, це може статися у період з 23 по 28 листопада.

Противник поширює інформацію та готує свої війська до так званого можливого “загострення обстановки” на російсько-українському кордоні з 23 по 28 листопада.

При цьому, ним очікується, що “НАТО та Україна зажадають захопити кордони миролюбної Білорусі та Росії”,– зазначив Громов.

За словами Громова, відповідна активність нагадує сценарії, які вже ми вже спостерігали у вересні цього року. Тоді у Білорусі проводилися так звані навчання.

У Генштабі зазначили, що на фоні можливої буцімто загрози з боку України, окупанти готують до захисту Бєлгородську область. Для цього у ній мають встановити мінно-вибухове загородження. Мовляв, це дозволить не допустити просування так званих “українських ДРГ”.

Як відомо, такі заходи Кремль проводить через масштабні програші на полі бою. Найзапекліші бої зараз в районі Бахмуту.

Захоплення саме цього пункту є настільки важливим для керівника групи “Вагнера” Євгена Пригожина та самого кремлівського диктатора, що заради нього вже поклали безліч життів росіян. Загальні втрати загарбників на цьому напрямку вже давно перевалили за 5 тисяч осіб.

Втім, російське військо не збирається зупинятися на цьому, оскільки Пригожин, який фактично керує атаками на Бахмут, вирішив виконати свою обіцянку захопити місто за будь-яку ціну. Все заради того, аби додати собі політичних бонусів та просунутися в напрямку захоплення крісла очільника міноборони Росії.

За даними джерел 24 каналу в українських спецслужбах, оскільки багатомісячні спроби взяти місто у лобових атаках виявилися даремними, Пригожин отримав від Путіна подарунок – посилення найманців-зеків частково мобілізованим “м’ясом”.

Згідно з неформальними домовленостями, мобілізовані до складу ЗС Росії мали б підпорядковуватися виключно керівництву міноборони, однак правила гри серед кремлівської верхівки змінилися.

Той факт, що Пригожин зміг вибити для себе доступ до частково мобілізованих для поповнення своїх втрат свідчить про те, що Путін дуже близький до зміни армійського командування, яке стрімко втрачає його довіру.

То ж віднедавна на штурм Бахмута почали відправляти не тільки “вагнерівців”, але й “чмобіків”. Тих самих, що нещодавно дивом вижили на Херсонщині. При цьому Пригожин вирішив берегти “своїх” та показово відправляє на забій першими саме мобілізованих.

Ніякого успіху подібна тактика, звісно, не приносить. Загарбники без перерви, хвиля за хвилею, йдуть у наступ на всій лінії фронту та гинуть. На їх місце одразу ж відправляють інших.

Так щодня в українських степах віддають своє життя сотні російських мобілізованих. Заради того, щоб Пригожин отримав місце міністра, а Путін міг похизуватися захопленням чергового вщент зруйнованого населеного пункту.