Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна повинна отримати план дій щодо членства в НАТО, а в подальшій перспективі Україна бачить себе членом НАТО. Про це Зеленський заявив під час зустрічі з міністром закордонних справ Литви Габріелюсом Ландсбергісом.

“Україна має бути членом Євросоюзу. Дякую також за підтримку вступу України до НАТО. Ми розраховуємо, що після отримання статусу партнера з розширеними можливостями Україна має отримати ПДЧ. А в подальшій перспективі ми бачимо себе членами НАТО”, – сказав президент.

Крім того, президент Зеленський подякував Литві за підтримку України в питанні протидії будівництву газопроводу “Північний потік – 2”.

“Хочу подякувати за санкційну політику через тимчасову окупацію Криму, через війну на Донбасі та заради енергетичної безпеки Європи”, – зазначив глава держави.

Зеленський наголосив, що очікує на особисту участь президента Литви в урочистих заходах з нагоди 30-річчя незалежності України та в саміті “Кримської платформи”, які відбудуться у Києві в серпні 2021 року.

Напередодні в рамках свого візиту до Києва Ландсбергіс заявив, що його країна готова підтримати можливі європейські санкції за порушення прав людини на окупованих територіях України, якщо Київ надасть відповідні докази і списки порушників.

Варто зазначити, що Володимир Зеленський у четвер, 25 лютого, візьме участь у засіданні Ради розвитку громад та територій. Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента. Очікується, що за результатами засідання відбудеться брифінг учасників заходу.