Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про необхідність діалогу з президентом Росії Володимиром Путіним. Також вона хоче виробити єдині механізми відповіді на політику Москви.

Про це Меркель сказала, виступаючи з урядовою заявою в Бундестазі.

За її словами, ЄС має сформулювати порядок спільних стратегічних інтересів з Росією, йдеться про захист клімату, безпеку.

“Я вважаю, що ЄС повинен шукати прямий контакт з Росією і російським президентом”, – заявила вона.

Канцлер Німеччини заявила, що Європейський союз повинен шукати власні переговорні формати з Росією.

Зауважимо, що раніше Меркель запропонувала очільника Кремля запросити на саміт глав держав Євросоюзу. Він пройде вже 24 – 25 червня.

22 червня німецька канцлерка зателефонувала Путіну. Розмова стосувалася роковин нападу нацистської Німеччини на СРСР, Другої світової війни загалом та її наслідків.

Та крім цього, вони обговорили й інші теми. Меркель, зокрема, поцікавилася про зустріч з Байденом у Женеві. Путін поділився з нею основними підсумками саміту.

Як пише Интерфакс, на початку червня Путін назвав Меркель надійним і стабільним партнером. Він сподівається, що новий німецький уряд не відходитиме від її принципів роботи. “Я її дуже ціную, вона дуже досвідчений політик. Людина пряма, але надійна. Вона послідовна, вміє відстоювати свою позицію”, – висловився російський президент про політикиню.