Секретні документи Міністерства оборони з детальною інформацією про есмінець Королівського флоту Defender, який увійшов у Чорне море, та плани британських Збройних сил знайшли у Великій Британії у графстві Кент на автобусній зупинці.

Про це повідомляє BBC.
Зазначається, що 50 сторінок секретних документів виявив представник громадськості у купі сміття за автобусною зупинкою 22 червня.


Вони включають створені в офісі вищого чиновника Міністерства оборони електронні листи та презентації PowerPoint.

Матеріали знайшли після того, як працівник британського оборонного відомства повідомив про втрату конфіденційних документів.
В одному зі знайдених документів йдеться про ймовірну агресивну реакцію Росії на “невинний прохід через українські територіальні води” біля узбережжя Криму британського корабля Defender.
Видання зазначає, що ці матеріали є підтвердженням того, що проходження есмінця було продуманим рішенням британського уряду для підтримки України, не зважаючи на можливі ризики.

В іншому деталізуються плани можливої військової присутності Британії в Афганістані після закінчення спецоперації країн НАТО під керівництвом США.
Розпочато розслідування за фактом втрати секретних документів.


Нагадаємо, 18 червня британський есмінець Defender і фрегат ВМС Нідерландів HNLMS Evertsen увійшли до порту Одеси.

23 червня російські військові заявили, що відкрили попереджувальний вогонь по курсу британського есмінця HMS Defender у Чорному морі поблизу берегів окупованого Криму. Міністерство оборони Великої Британії заявило, що жодних пострілів в бік есмінця не було.

ВВС опублікувало відео журналіста Джонатана Біла, який перебував на борту HMS Defender під час його переслідування російськими військовими.

25 червня британський есмінець HMS Defender увійшов до грузинського порту Батумі в рамках забезпечення безпеки у Чорному морі.

США висловили занепокоєння через спроби Росії блокувати вільне пересування іноземних кораблів у Чорному морі після інциденту із британським есмінцем HMS Defender поблизу берегів окупованого Криму.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.