У Росії  запанікували через передачу Японії двох південних островів Курильської гряди, тому що, коли жителі цих місць заживуть по-людськи, тоді й Крим повернеться до України.

Про це написав у мережі користувач Олександр Савицький, на що звернула увагу блогер RoksolanaToday&Крим, надавши відповідний пост в Twitter.

"Росіяни Криму цілком і повністю підтримали своїх нових співвітчизників – справжніх росіян, які виступили проти передачі Японії двох південних островів Курильської гряди. 

Як пояснили самі опитані, поверенення чужих територій їх лякає тим, що слідом Росія може передати Німеччині Кенінгсбургскую область, а потім, звісно ж поверне й Україні Крим", – зазначив користувач.

Він додав, що росіян розлютило те, що Японія гарантувала всім курильчанам, які побажали залишитися жити на цих островах, виплати достойної грошової допомоги та забезпечення роботою по можливості. А це означає, що жителям платитимуть близько 3000 доларів на місяць.

"І остаточно добиває прихильників цілісності і непорушності своєї нової Батьківщини те, що курильских японців неминуче виселять з бараків, нададуть їм нове комфортабельне житло за рахунок японської держави, і заживуть вони як люди.

Втім, більшість опитаних кримських росіян таємно сподіваються, що в разі приєднання цих островів, Японія обдурить курильских зрадників Батьківщини так само, як Росія обдурила кримських, і далі їм доведеться тільки триматися з усіх сил", – йдеться в повідомленні.

Додамо, якщо говорити про настрої народних мас, то тільки 5 % японців задоволені рішенням уряду повернути лише 2 острови, 46 % погоджуються хоч на якийсь компроміс, а 33 % – вимагають повернення всіх 4-х територій.

Щодо Росії, то усе як завжди: "Крим наш!", "Курили наші" – нічого нового.

Тим не менш, за даними американської дослідниці Еммі Куіллен, юридичних важелів для вирішення цього питання не існує, аргументи обох сторін рівносильні: залишається хіба політичний компроміс. Але і його досягти буде не просто.

Японці мають свої аргументи:

Москва порушила пакт про нейтралітет 1941 року. Якби Союз не напав на Токіо, острови залишились би в складі Японії. Росіяни відмовилися підписувати Сан-Франциський мир, а отже і не мають права на Курили.

В Москві свій аргумент:

Приєднання Курил – наслідок Другої Світової, а отже оскарженню не підлягає.

Аргументи обох сторін не дають можливості на вирішення проблеми. Конкретно цю територіальну суперечку можна вирішити тільки завдяки суворим міжнародним правовим нормам,– підкреслила американська дослідниця Еммі Куіллен.