Колишній командувач армії США в Європі генерал Бен Ходжес прокоментував колективне звернення відомих американців до президента Джо Байдена, де його закликали надати Україні всю необхідну зброю, в тому числі й ATACMS до РСЗВ HIMARS, які б’ють на відстань до 300 кілометрів.

За його словами, важливо, аби ЗСУ пішли нарешті в контрнаступ, а для цього вони спершу повинні знищити логістику Росії. Про це Ходжес розповів під час телеефіру.

“Те, що робить найбільшу шкоду в Росії – це російська артилерія і російські крилаті ракети, які запускаються з літаків чи з флоту в Чорному морі. Тож Україна потребує здатності вражати ці цілі, перш ніж вони можуть вбити більше невинних цивільних. Тому так важливо створити умови, щоб Україна зрештою могла провести контрнаступ. А для цього потрібно знищити російську логістику, щоб вони не могли відреагувати. Пріоритет, що я чую від своїх українських друзів – це далекобійні високоточні системи, про які ми говоримо. Це те, що ми можемо надати у великій кількості, не у малій кількості, а у великій”, – зауважив генерал.

Він вважає, що адміністрація президента США робить помилку, коли аргументує ненадання Україні необхідних ракет намаганням уникнути нової ескалації у війні з РФ.

“Я вважаю, що все, що ми робимо, може спровокувати Росію. Бо Росія більше вже нічого не може зробити. Вона може продовжити стріляти, вести артилерійський вогонь і нищити невинних українців. Вона не може розпочати новий наступ. Її наступний крок – це використання ядерної зброї. Та я не думаю, що це ймовірно, бо це дасть Росії нульову перевагу. Я вірю, що президент Путін – це зло, але я не вірю, що це зло, яке схильне до самовбивства”, – підсумував Ходжес.

Видання Politico пише, що військова підтримка України з боку Європи поступово знижується з квітня, а в липні країни ЄС взагалі не надали нам нових “військових обіцянок”.

17 серпня близько 20 авторитетних американських експертів з нацбезпеки, військових, дипломатів та колишніх посадовців написали відкритого листа до президента США Джо Байдена, в якому закликали негайно наростити військову допомогу Україні. Вони наголошують, що наша війна проти Росії досягла свого апогею і підтримати Київ – в інтересах США.

Росія продовжує спроби зібрати військо на півдні України, щоб надалі піти в наступ у напрямку Запоріжжя, Кривого Рогу та Миколаєва. Але окупантам не вдасться захопити ці міста. Таку думку директор Інституту трансформації суспільства, політолог, економіст Олег Соскін висловив під час чату на Главреді.

Експерт додав, що українські війська підуть у наступ на території безпосередньо у РФ, якщо Путін захоче захопити нові міста.

“Путін спочатку спробує вийти на них, а потім спробує вийти на Одесу … Якщо російські війська будуть наступати на цих напрямках, то наші корпуси підуть на Білгород і Курськ”, — сказав Олег Соскін.

Соскін вважає, що РФ втратила вже свої сили й не зможе протистояти українській армії.

“Все найкраще, що було у РФ, знищено”, — говорить експерт.

Він також переконаний, що у Росії не залишилося ні тільки якісної зброї, а й навчених людей. Результати досліджень показують, що у РФ 60% чоловіків не хочуть їхати на війну, але підтримують кремлівську верхівку.

Ще однією серйозною проблемою для окупантів є те, що в Росії спостерігається катастрофічна нестача молодшого офіцерського складу.

“Навіть якщо в Росії вдасться набрати солдатів, то там немає офіцерів, їх фізично не вистачає, не кажучи вже про бойовий досвід … Набрати солдатів російська влада ще може, наприклад, зеків (але зеки ж не стають воїнами, це ж безумство). Путін не в змозі готувати нових воїнів, а тим більше командирів нижньої ланки. Їх ніде взяти. Зараз Росія добиває випускників училищ цього року — їх доб’ють і все”, – зазначив експерт.