Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган розраховує якнайшвидше організувати зустріч президентів України та Росії та посприяти таким чином мирному врегулюванню напруги, яка виникла через загрозу агресії Росії проти України.

Про це турецький лідер сказав в Анкарі на пресконференції з президентом Сальвадору Наїбом Букеле.

«Ми сподіваємося якнайшвидше влаштувати зустріч віч-на-віч пана Путіна і Зеленського», – сказав турецький лідер.

Ердоган також наголосив на прагненні Туреччині до миру в регіоні.

«Ми не вважаємо нинішній розвиток подій між Росією та Україною правильним. Атмосфера війни в регіоні засмучує нас як країну, яка має хороші стосунки з обома сторонами. Ми хочемо миру в регіоні, ситуація не повинна погіршуватися», – сказав Ердоган.

Ініціатива президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана запросити президентів Росії та України на переговори не нова – про це в коментарі Радіо Свобода сказав речник президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров, коментуючи останнє таке запрошення.

«Ця ж ініціатива не нова, Туреччина вже запрошувала пару місяців тому, і Росія вже відповіла, що їм такий формат не цікавий», – сказав він.

При цьому позиція Зеленського, за його словами, щодо таких зустрічей залишається незмінною:

«Україна готова говорити в будь-яких форматах, за посередництва США, за посередництва Туреччини. Будь-які формати, які б дали результати».

Зауважимо, Ердоган застерігає Москву від нового вторгення в Україну. Нещодавно він заявив, що не вважає «реалістичним варіантом» нове вторгнення Росії в Україну.

У розмові з турецькими журналістами під час візиту до Албанії 18 січня Ердоган заявив, що має намір обговорити зростання напруженості з президентом Росії Володимиром Путіним.

За його словами, Україна є «сильною країною». «Я не бачу вторгнення Росії в Україну як реалістичний варіант, тому що це не звичайна країна», – наголосив Ердоган.

За словами президента Туреччини, Росія, перш ніж ухвалити рішення має проаналізувати ситуацію «в усьому світі і свою власну». Він додав, що регіон більше не може миритися з війною і що такий крок «не буде правильним».

Раніше повідомлялося, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган здійснить візит в Україну для переговорів стратегічного рівня. Він зустрінеться із президентом України Володимиром Зеленським, паралельно підтримуватиметься контакт і з російською стороною.

Ердоган уточнив, що його візит до України планується на початок лютого. Про це повідомляє агентство Anadolu.

“Ми надаємо великого значення як візиту президента Путіна до Туреччини, так і моєму візиту до України. Мій візит відбудеться на початку наступного місяця”, – заявив він.