Ентоні Блінкен заявив, що перетин українського кордону хоч одним російським військовим означатиме напад на Україну.

В інтерв’ю німецькому телеканалу ZDF політик сказав, що не очікує прорив від переговорів з Міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим в Женеві, при цьому сподівається почути, до чого Москва прийшла за підсумками минулих консультацій з США і НАТО.

«Якщо російський солдат перетне кордон України, то це означає, що перед нами серйозна проблема, явний напад на Україну. Будь то хоч один солдат, хоч тисячі», – заявив він.

Зауважимо, зустріч державного секретаря США Ентоні Блінкена з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, що має відбутися в Женеві у п’ятницю, розглядається як один із заходів, спрямованих на запобігання можливому нападу Росії на Україну. Про це йдеться в аналітичній статті у The New York Times.

Держсекретар США Ентоні Блінкен у Женеві на зустрічі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим Вашингтон спробує зрозуміти, чи готова Москва слідувати шляхом дипломатії у врегулюванні ситуації з російською агресією навколо України.

“Я думаю, що завтра ми дізнаємося більше. Принаймні, я сподіваюся, що завтра ми дізнаємося більше про те, чи справді Росія віддана спробам вирішити ці розбіжності дипломатичним шляхом, шляхом діалогу, чи ні”, — сказав Блінкен в інтерв’ю.

За його словами, це важливий момент для того, щоб оцінити з міністром закордонних справ Лавровим, “де ми знаходимося, подивитися, які висновки Росія робить із цих дипломатичних бесід”.

Нагадаємо, раніше президент США Джо Байден завив, що вважає, що Володимир Путін “втрутиться” в Україну, але “повномасштабної війни” він не хоче.

Відповідаючи на запитання на пресконференції про загрозу російського вторгнення, Байден сказав: “Я припускаю, що він втрутиться (в Україну), адже він має щось зробити”.

Але він попередив, що російський лідер заплатить “серйозну і дорогу ціну” за “випробування” Заходу.

Після заяви президента Байдена журналісти на пресконференції запитували, чи дозволять Сполучені Штати здійснити будь-який перетин українського кордону Росією і що означає “втручання”.

Пізніше представники Білого дому оприлюднили заяву, в якій роз’яснили позицію США.

У заяві, опублікованій у середу ввечері, прессекретарка Білого дому Джен Псакі зазначила: “Якщо будь-які російські військові сили перетнуть український кордон, це означатиме поновлене вторгнення, і спільна реакція Сполучених Штатів та наших союзників буде швидкою й жорсткою”.