У суботу, 30 жовтня, настав так званий «день тиші» у Харкові, а також у Херсонській та Черкаській областях перед виборами, що відбудуться 31 жовтня. Будь-яка передвиборча агітація сьогодні та завтра заборонена.

Цю норму прописано у статті 54 закону України «Про місцеві вибори».

Як відомо, ЦВК призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів в одномандатних виборчих округах №184 (Херсонська область) та №197 (Черкаська область). 2 жовтня ЦВК завершила реєстрацію кандидатів.

Завтра, 31 жовтня жителі Харкова обиратимуть нового мера. Також пройдуть довибори до Верховної ради в одномандатних виборчих округах №184 (Херсонська область) та № 197 (Черкаська область), – повідомляє «Слово і справа».

Згідно із законом, передвиборча агітація закінчується за 24 години останньої п’ятниці перед днем ​​голосування.

У «день тиші», а також у день виборів забороняється проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо) від імені кандидатів та партій. Також заборонено концерти, спектаклі, спортивні змагання, демонстрації фільмів та телепередач на підтримку партій та кандидатів.

Крім того, у статті 53 закону «Про місцеві вибори» засобам масової інформації протягом останніх двох днів перед днем ​​голосування заборонено результати опитування громадської думки, пов’язаної з виборами.