Російські окупанти несуть великі втрати, але продовжують атакувати від Попасної на Луганщині у напрямку Бахмута на Донеччині.

Про це заявив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай у Telegram.

“У росіян значні втрати, але вони вперто атакують із Попаснянського напрямку в бік Бахмуту. Але шлях до міста пролягає через міцну оборону ЗСУ на Луганській землі”.

За словами голови ОВА, наступ росіян не має успіху, тому окупанти перебувають у пригніченому морально-психологічному стані.

Гайдай зазначив, що після отриманням ЗСУ далекобійної артилерії окупанти все частіше втрачають свої склади зі зброєю, а також щодня втрачають бійців та техніку під час своїх чисельних атак.

За 1 серпня ворог завдав два потужних ракетних удари (загалом випущено вісім ракет) та чотири авіаудари по населених пунктах Луганщини.

Сім разів росіяни використовували артилерійську підтримку, ще двічі використовували міномети, залучали танки.

Після декількох годин артилерійського впливу окупанти кидаються у наступ.

За словами Гайдая, за минулу добу захисники відбили сім таких спроб ворога – окупанти змушені були відійти.

росія перекидає на Південь України батальйонні групи, оскільки зрозуміли, що захопити Харків не вдасться. Тож зараз війська окупанта концентруватимуться на інших напрямках.

Про можливі плани окупантів на фронті сказав Олександр Мусієнко – керівник Центру військово-правових досліджень. Свою думку він висловив в ефірі одного з українських телеканалів.

За його словами, ймовірно, росіяни будуть зосереджуватись на тому, щоб зберегти те, що вони поки утримують в тимчасовій окупації.

Натомість поки відмовляться від наступальних дій та плану досягти нових “здобутків”.

Понад те, я думаю, що це означає, що Ізюмський напрямок дещо виснажиться, тому що вони не зможуть вести наступальні дії зараз на Слов’янськ.

Однак загроза ракетних обстрілів Слов’янська та Краматорська залишається.

Де окупанти зосередяться на Сході?

Військовий експерт вважає, що, швидше за все, росіяни на Сході зосередяться на напрямку Бахмута та Сіверська. Усе для того, щоб дещо просуватися вперед, якщо їм це вдасться.

Також Мусієнко вважає, що виглядає так, що на Слов’янську наступ зупинився і продовжити його у загарбників зараз немає змоги.

Збройні сили України продовжують просуватися у Херсонській області. Генеральний штаб, ймовірно, має певний план щодо знищення російських окупаційних військ.

Про це повідомив одному з українських телеканалів військовий експерт Олег Жданов. Він не виключає, що в Херсонській області може виникнути пастка для окупантів.

За словами Жданова, складається враження, що Генеральний штаб ЗСУ прагне, щоб усі охочі російські війська переправились на правий берег. Тому й не руйнуються в повному обсязі мости, щоб дати можливість окупантам це зробити.

А далі, я так розумію, у Генерального штабу є якийсь план щодо знищення цього угруповання військ,– зазначив експерт.

Тим паче, зауважив він, що ЗСУ вже потренувалися на тих російських загарбниках, які нині перебувають на правому березі.

Чи може там виникнути пастка для окупантів

Жданов припускає, що українські захисники можуть відрізати сили окупантів, які росія перекидає у Херсонську область.

Хоча, якщо вони приймуть спробу наступу, то картина може бути трошки інша,– зауважив експерт.

Адже, пояснив він, нам доведеться зупинити цей наступ, а вже потім здійснювати заходи щодо розгрому цього угруповання військ.

За словами Жданова, сучасний порядок ведення війни вже не передбачає кількісної переваги у 3 – 5 разів. Сьогодні головна перевага оцінюється вогневими можливостями тієї армії, яка веде наступальні дії.