На Бахмутському напрямку ситуація з боями між ЗСУ та російськими окупантами залишаються вкрай напруженими, але в української армії є всі передумови для організації нової, вже третьої за рахунком після Харківської та Херсонської, унікальної наступальної операції. Про це в ефірі Апостроф TV заявив відомий військовий експерт Петро Черник.

“На Бахмутському напрямку ворог буде тиснути до тих пір, поки будуть ресурси. На цю хвилину ми відбиваємо всі атаки. Але Бахмут перетворюється на другий Сєвєродонецьк, який був зруйнований до фундаменту. Коли дійде до тієї точки, що там дійсно буде нема за що зачепитися, можливо, буде якийсь тактичний відступ. А, може, і не буде, тому що в напрямку Сватове-Кремінна для нас складаються дуже хороші оперативні передумови. І, якщо ми зуміємо там організувати свою оперативну дугу і вийти на наступний оперативний простір, тоді вже для окупантів буде важко під тим же Бахмутом”, – пояснює він.

Як каже Черник, на даний момент ситуація на фронтах змінюється чи не з кожною годиною. І точно розгадати, яка буде подальша динаміка, практично неможливо. Але зараз стратегічна ініціатива знаходиться в ВСУ.

“Упевнений, що після блискучої Харківської операції, не менш блискучої Херсонської операції, в обов’язковому порядку складеться якась третя. Виграшні стратегії не повторюються і третя операція теж буде унікальною. Вона буде, але тут питання часу і обставин”, – підсумував він.