Частина блокованого міста Бахмут залишається під контролем України. 

Про це заявив CNN радник з національної безпеки країни Олексій Данілов. 

“Якщо вони (росіяни – ред.) вважають, що взяли Бахмут, я можу сказати, що це неправда. На сьогодні частина Бахмута перебуває під нашим контролем. Не можу сказати, що весь, але частина Бахмута досі під нашим вогнем”, – сказав Данілов. 

Данілов заявив, що головним завданням було утримувати місто якомога довше. 

“Коли йшлося про Бахмут, то це були рішення, які приймалися на стратегічному рівні. Оборонна операція постійно контролювалася на засіданнях штабу Головнокомандувача. Ми розуміли, навіщо ми це робимо”, – пояснив він. 

За словами Данілова, на Бахмутському напрямку загинула велика кількість російських військових, причому не тільки ПВК “Вагнера”, а й спецпризначенців, ВДВ та представників інших родів військ РФ. Було знищено величезну кількість техніки. Росіяни витратили там величезну кількість боєприпасів.. 

“Це була наша стратегічна оборонна операція, яка була успішною для нас, враховуючи те, що ми 10 місяців утримували територію, де ми їх щодня знищували. Бахмут не могли взяти 10 місяців. Чим вони можуть похвалитися?” – додав він. 
 
При цьому важливо зазначити, що Збройні Сили України не виключають відхід із Бахмута Донецької області. Відповідне рішення ухвалюватиме командування, заявив в ефірі телемарафону речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. 

“Відхід з міста чи його оборона – це буде вирішуватися тільки з врахуванням доцільності і збереженням своїх сил і засобів. Можливі різні варіанти, але це тільки на розгляд командування, яке за понад рік війни показало, що завжди приймає вірні рішення. Потім це дозволить завдати ще більшу шкоду ворогу і за потреби повернути ці позиції”, – наголосив Череватий. 

За його словами, українські захисники мають безпечний шлях для можливого відходу з міста. 

“У нас завжди була можливість доставляти туди все необхідне, навіть у найкритичніші дні, прокладати додаткові шляхи сполучення і забирати поранених. Така ситуація залишається і зараз”, – додав він. 

Проте наразі оборона триває. І ворог цьому не радий. Особливо це стосується підрозділів ПВК “Вагнер”. 
 
Як зазначив Череватий, Мотиви заяви Пригожина не складно зрозуміти, якщо подивитись наші попередні аналізи. Ми казали, що у “вагнерівців” дуже великі втрати і закінчується особовий склад, на відміну від боєприпасів. У них немає снарядного голоду – у них серйозні проблеми з людьми. Поповнювати немає звідки, втрати величезні. 

Відтак, щоб, напевно, зберегти залишки свого особового складу та репутації, йому нічого не залишається, крім того, щоби придумати таку спеціальну інформаційну операцію: мовляв, я вже переміг і йду, а далі хай розбирається регулярна армія, яку він сам же критикує і каже, що вона ні на що не здатна. Ось така країна сюрреалізму. 

Найцікавіше, що потім його привітав Путін. Тобто він, по суті, вітає ватажка терористичного угруповання, яке поза всіма законами Російської федерації. Це просто ознака повної деградації цієї держави. І тим самим він підкреслює, що лише “вагнерівці” за останні багато місяців виявилися боєздатними. Фактично, крім них під час цього фейкового великого наступу більше ніхто з російських військ нормально не воював. 
 
При цьому важливо відзначити, що поблизу знаходяться і російські регулярні війська. 

“Здебільшого на флангах. Коли вони почали сипатися, туди підтягували і 72-гу бригаду збройних сил РФ, і десантні підрозділи. Але і в самому місті також знаходяться інші підрозділи. Вони там понесли великі втрати і тому потрібно було доукомплектовувати за рахунок інших підрозділів”, – додав Череватий.