Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що на окремих ділянках фронту захисники України вийшли до державного кордону з Росією.

“Наші військові продовжують операцію зі звільнення Харківщини від російських окупантів. Ворог спішно кидає свої позиції та тікає вглиб раніше окупованих територій, або одразу на територію РФ.

Вчора росіяни залишили населені пункти Великий Бурлук та Дворічна Куп’янського району. На окремих ділянках фронту наші захисники вийшли до державного кордону з РФ”.

Кирило Тимошенко написав, що “метр за метром ЗСУ звільняють Харківщину: це сотні населених пунктів, тисячі вулиць, це рідні місця для десятків тисяч українців”.

“На деокуповані території буде доставлена перша допомога – це 11 000 наборів з продуктами та стільки ж гігієнічних наборів. Звичайно і товари для дітей: харчування, підгузки, дитячі засоби гігієни. Це те, що необхідно негайно”, – повідомив він.

Збройні Сили України здійснюють успішний контрнаступ на кількох напрямках. Особливо болісно для ворога розвиваються події на Харківщині.

Про це розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. За його словами, на Харківщині ЗСУ розбили ізюмське угруповання військ, на яке росія покладала великі надії.

“Зараз це угруповання повністю розгромлене. Російські військові гинуть або здаються в полон, інші ганебно тікають, залишаючи техніку і зброю”, – сказав Мусієнко.

Індикатор “здобутків” росії за 200 днів війни

Керівник Центру військово-правових досліджень зазначив, що ця ситуація стала індикатором “досягнень” росії з 24 лютого.

Ми бачимо, що за 200 днів повномасштабної війни якихось успіхів чи переваг росія не досягла і не досягне. Звісно, у ЗСУ попереду ще багато роботи і зусиль для того, щоб повністю деокупувати українські території,– наголосив Мусієнко.

Він додав, що з кожним днем російська армія стає все більш демотивованою. Натомість бойовий дух ЗСУ все більше зростає.

Реакція західних партнерів на контрнаступ ЗСУ

Як зазначив військовий експерт, з успішним контрнаступом ЗСУ зростає впевненість в Україні закордонних партнерів.

Навіть найбільші скептики в інших країнах, які сумнівалися у тому, що Україна вистоїть, зараз переконалися у силах української армії,– сказав Мусієнко.

За його словами, іноземні лідери дають високу оцінку діям ЗСУ як у тактиці, так і в стратегії. Також на Заході високо оцінюють і ту підготовчу роботу, яка була проведена перед початком контрнаступу.

Військовий експерт нагадав, що за інформацією генерала США Марка Міллі, за допомогою HIMARS Україна вразила понад 400 російських цілей.

Це велика і тривала робота, яка дала можливість знесилити ворога, а потім – скористатися моментом і гнати противника з нашої землі,– наголосив Мусієнко.

Зазначимо, російські окупанти втекли з міста Ізюм, що на Харківщині. Українські військові показали відео зі звільненого міста і підняли прапор України на даху будівлі адміністрації.

Збройні Сили України вийшли на державний кордон. Мовиться про територію на півночі Харківщини.

Бійці Добровольчого підрозділу “Хартія” вийшли на державний кордон України на півночі Харківщини,– повідомили бійці.

Вони також опублікували відео, на якому видно місце перетинання державного кордону та прапор України з нашого боку кордону, який становили бійці.

Активний контрнаступ триває не лише на Харківщині, але й на Херсонщині. Там противник зазнає колосальних втрат. Як повідомили у Генштабі ЗСУ, на Херсонщині окупанти відходять з деяких позицій.