Ми вже повідомляли, що Пашинському подовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 7 жовтня суд обрав Пашинському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а 29 листопада, подовжив до 29 січня 2020 року.

Сам же, генеральний прокурор Руслан Рябошапка, нещодавно заявив, що не виключає відкриття нових кримінальних проваджень, у яких фігуруватиме Пашинський.

На запитання, чи будуть відкриті нові справи, в яких фігуруватиме Пашинський, Рябошапка відповів: «Я цього не виключаю».

Також варто зазначити, що Рябошапка, став головуючим прокурором у даній справі – тобто ніяких поблажок Пашинському не буде. Генпрокурор особисто тримає руку на пульсі у справах Пашинського.

В свою чергу, Пашинський звернувся до генерального прокурора Руслана Рябошапки:

«Ви зробили помилку не стосовно мене, ви мене не зламаєте, ви ламаєте залишки судової системи, ламаєте оцих нещасних прокурорів, які змушені, ховаючи очі, фальшувати ці справи». Коментуючи умови його утримання у СІЗО, Пашинський сказав, що до нього за клопотанням адвокатів вжито певні заходи безпеки, проте які саме, не уточнив. «Я не буду казати про умови, але вони дозволяють мені захищати себе. В мене є постійний контакт з адвокатами», – додав підозрюваний.

Також Пашинський зазначив що в СІЗО він дуже схуд і надіється що – це не пов’язано із здоров’ям – українці коментуючи дану новину зазначають, що це перші признаки того, що з Пашинського будуть робити хворого, аби він покинув стіни СІЗО, і закликають відповідні органи реагувати на це “адекватно”. Винні повинні бути покарані!

Пашинського підозрюють у заподіянні громадянину В’ячеславу Хімікусу тяжкого тілесного ушкодження (ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу). Йому загрожує покарання від 5 до 8 років позбавлення волі. Конфлікт між Пашинським і жителем Васильківщини Хімікусом, в результаті якого Пашинський застосував вогнепальну зброю і поранив беззбройного Хімікуса в ногу, виник 31 грудня 2016 року.

Після того справу за фактом конфлікту неодноразово закривали і поновлювали, останнього разу – у вересні. Також проти Хімікуса відкривали провадження за підозрою у спробі нападу на народного депутата.

Варто зазначити, що злочинні схеми Сергія Пашинського продовжують працювати в торф’яній галузі України навіть попри його перебування в СІЗО. Так, штучно знищуються і доводяться до банкрутства раніше успішні підприємства ДП “Житомирторф” і ДП “Олевськторф” з метою подальшого розпродажу майна цих підприємств. Водночас торф – це товар який має попит як в Україні, так і на світовому ринку. Робиться це руками директора Державного концерну “Укрторф” Андрія Озерчука, йдеться в матеріалах, місцевого активіста ГО “Стоп корупції” Олександра Ігнатьєва.

Українці просять голову Житомирської ОДА Віталія Бунечка, якого призначив Зеленський і народних депутатів об’єднання “Житомирщина” у Верховній Раді втрутитися в цю ситуацію та зупинити розграбування цих підприємств.