Окупанти йдуть із лівобережної частини Дніпра Херсонської області. Підрозділи загарбників залишили село Козачі Лагері біля Олешків.

За даними радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенка, у населеному пункті залишились лише несистемні патрулі.

Перед втечею “друга армія” забрала у місцевих жителів “Жигулі”, “Москвичі” та інші цивільні автомобілі, які не вимагають великого та витратного технічного догляду.

Село Козачі Лагері, яке знаходиться приблизно за 40 кілометрів на південний схід від Херсона, було захоплено російською армією 21 квітня.

Примітно, що звітуючи про окупацію населеного пункту, пропаганда писала про встановлення російського прапора на будівлі місцевої адміністрації та стан меморіалу на честь загиблих у роки Другої світової війни. Про місцевих мешканців та сучасні руйнування села вони не повідомляли.

Раніше вже зазначалось, військовий експерт Олександр Коваленко вважає, що армія України розпочала “підготовку операційної зони” на лівому березі Херсонської області.

“Щодо самого лівого берега, то зараз там вимальовується дуже цікава ситуація, а саме фактично неозброєним поглядом вже видно, що ЗСУ формують приблизно на 10-20 кілометрів глибину лівобережжя, так звану підготовчу операційну зону. Тобто певного роду територію, тимчасово контрольовану противником, на яку можливо чинити не тільки вогневий вплив, а й здійснювати певного роду операції. Російські окупанти вже на лівому березі не здатні повноцінно контролювати ситуацію і не можуть там відчувати себе в безпеці. Хоча насправді з урахуванням специфіки ландшафту і можливості нашої артилерії – у них проблематика відсутності почуття безпеки приблизно десь по лінії Скадовська взагалі себе реалізує”, – сказав Коваленко.