Україна має можливості вибити російських окупантів з Півдня. Важливо, щоб контрнаступ ЗСУ не припинявся і взимку. Але потрібно більше танків та артилерії.

Про це в одному з інтерв’ю розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він переконаний, що відвоювати Південь в окупантів цілком реально.

Ситуація в російських окупантів зараз дещо ускладнена. Вони обрали для себе Донеччину як пріоритетний напрямок і перекинули туди значну частину артилерії та бронетехніки. Можливі також спроби окупантів дещо відсунути лінію фронту в районі Сватового на Луганщині.

Південь вони готові захищати. Однак сильної підтримки в артилерії та бронетехніці вони не матимуть. І цим потрібно скористатися. Але потрібно ще певна підтримка зброєю,– зазначив Мусієнко.

ЗСУ битимуть по логістиці окупантів

Мусієнко вважає, що українські військові і надалі битимуть по логістиці окупантів. Робота триватиме на трьох напрямках – практично до адміністративної межі з Кримом, по дорогах на Мелітополь і Токмак, а також поблизу Маріуполя, де окупанти підвозять важку техніку.

Зараз російські підрозділи стали вразливішими на цих напрямках. Цим потрібно користатися.

Південний напрямок – один із найперспективніших з точки зору потенційних здобутків. Крім деокупованої території, ми отримаємо інший бонус. Російські війська будуть змушені відходити в Крим. Вони будуть затиснуті, – вважає Мусієнко.
До того ж в разі звільнення Півдня Україна зможе перекинути частину підрозділів на Схід, де зараз тривають запеклі бої.

Якщо глава РФ Володимир Путін і його режим продовжать правити країною-агресором, вихід ЗСУ на межі 1991 року може стати завершенням активної фази бойових дій у першій половині 2023 року. Українська армія на територію Росії не піде. Війна повністю не завершиться, агресор може і надалі обстрілювати Україну. Про це заявив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов.

На своєму YouTube-каналі він розповів про те, що у ЗСУ буде можливість завершити активну фазу війни в першій половині 2023 року. Але вихід на кордони 1991 року не призведе до повного закінчення бойових дій. За його словами, агресор Росія і після цього може обстрілювати Україну. В такому випадку потрібно буде винаходити і купувати зброю для захисту.

“У нас є такий шанс, проте це не буде повним закінченням війни. Якщо Путін і його режим утримаються при владі, вихід на кордони 1991 року буде закінченням активної фази війни. Тому що ми не будемо переступати наш державний кордон, а РФ може не припинити ведення вогню по нашій території. Буде сценарій Ізраїлю. Будемо винаходити і купувати озброєння, яке здатне захистити нас — щось на зразок “залізного купола”. Будемо просити Ізраїль, щоб нам його продали або будемо самі розробляти”, – підкреслив Олег Жданов.
Український контрнаступ на півдні буде продовжуватися, де саме – буде несподіванкою для ворога.

Таку думку висловив полковник запасу ЗСУ, речник Генштабу ЗСУ у 2014-2017 роках Владислав Селезньов під час інформаційного телемарафону.

“Те, що на півдні нашої країни контрнаступ буде продовжуватися – це для мене очевидно. Де саме? Це є державна таємниця і думаю, що певною мірою це буде несподіванкою для ворога. Але те, що український контрнаступ буде продовжуватися – це очевидно”, – розповів військовий експерт.

Але Селезньов переконаний, що лінійного контрнаступу з форсуванням Дніпра не буде, такий вид бойових дій веде до великих втрат особового складу. Експерт запевняє, що є маса інших асиметричних варіантів розвитку дій українських сил оборони.