Через поразки у війні проти України Росія шукає інформаційні приводи, щоб продовжувати мобілізацію населення. Для цього Кремль скоригував парадигму своєї агресії.

У Москві сподіваються, що риторика про зовнішню загрозу зможе відвернути населення від актуальних проблем у внутрішній політиці. Про це розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.
Речник Східного угруповання зазначив, що російські пропагандисти продовжують розганяти істерію щодо “нападу” на Бєлгород через те, що у них змінилася парадигма війни.

Коли є загальний задум війни, під це вкладається все: сили, ресурси, шляхи наступу, в тому числі інформаційно-психологічне забезпечення. Їм потрібен особовий склад, потрібне продовження мобілізації й потрібно постійно рекрутувати людей. А відтак, тут працює лише одна схема – “вставай страна огромная” і “на нас нападуть”,– пояснив Череватий.

За його словами, за логікою Кремля нападуть “не просто українці”, але і “афроамериканці, поляки й НАТО”.

“Відтак, “всі під рушницю” і “всі до оборони”. Іншим розумним шляхом це пояснити неможливо і для них це дуже великих зусиль вартувало. Те, що вони “оборонятимуть” Бєлгородську область – це єдина тема, тому що їм потрібно мобілізовувати людей”, – додав військовий.

На його думку, страх – це один з ключових мобілізаційних факторів, тому для російського керівництва основна інформаційна повістка – “обложена фортеця”.

“Так простіше “продавати” своєму населенню першопричини збитків і стагнації економіки. Їхній наратив – що у них найкраща країна і найбільше ресурсів, тому їх всі хочуть розчленувати й захопити”, – резюмував Череватий.