Протягом останніх днів росіяни посилили свою активність на Донецькому напрямку. Вони атакували Авдіївку з півдня. У більшості випадків російські військові зосереджують свою увагу на одному напрямку, а потім переходять на інший.

Про це одному з телеканалів розповів очільник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

«В Авдіївці з 10 жовтня тривають, мабуть, найзапекліші бої за всю війну, починаючи ще з 2014 року. Ситуація важка. Ворог тисне на Авдіївський коксохім, промзону, село Степове», – підкреслив Віталій Барабаш.

За його словами, протягом півтора місяця російського наступу лінія оборони залишається стійкою, і окупантам не вдалося її прорвати. Скиглення деяких російських військкорів про те, що не вони нас «перемелюють», а ми їх – це підтверджує.

Цікавим є той факт, що під час наступу на Авдіївку Володимир Путін вже вдруге відвідав штаб в Ростові-на-Дону. Протягом всього періоду боїв за Бахмут він прибував з вказівками лише один раз.

«Це говорить про те, що захоплення Авдіївки – прямий наказ Путіна, тому окупанти його виконуватимуть. Жоден з російських військових командирів точно не накаже припинити штурмові дії чи відвести війська, бо в Кремлі прийняли політичне рішення», – зауважив Барабаш.

На жаль, у росіян залишається значна кількість резервів, особового складу та техніки. За даними міжнародних військових інститутів, запал ворога, який був на початку, тепер трошки втрачено, і техніка, яку вони планували використовувати на напрямку Авдіївка, вже на 80% знищена. Однак українські військові розглядають ситуацію інакше, зауважуючи, що техніки у противника все ще досить багато.

Російські окупанти під Авдіївкою можуть зробити ставку на нову тактику. Причиною цього стали величезні втрати ворога на цьому напрямку.

Минулого тижня у мережі опублікували відео з ворожим танком-камікадзе, який нібито зміг проникнути у промзону Авдіївки. У Генштабі уточнили, що це був тягач МТЛБ. Він наїхав на міну та підірвався.

Проте у зв’язку з цим з’явилися побоювання, що росіяни можуть вдаватися до такої тактики — підривати начинені вибухівкою бронемашини на українських позиціях. Але, ймовірно, тактика не спрацює через мінні поля.

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко пояснив, що цю тактику окупанти перейняли в ІДІЛ. Вона широко використовувалася в Сирії і не вперше застосовується в Україні.

«Умовний танк начиняють вибухівкою та направляють по прямій. Якщо казати про атаку конкретної позиції, то це реально серйозна зброя. Але в більшості випадків їх знищують на підході або вони самі вибухають на мінах», — пояснив Коваленко.

Також Барабаш ще додає, що зараз окупанти дещо змінили свою тактику наступу — здебільшого армія рф використовують піхоту, бо використовувати техніку їм заважать погодня умови.

«Ґрунти дуже важкі — так званий глинозем на нашому напрямку — і техніка стає. Не лише колісна, але і техніка на траках (гусенична — Ред.) також просто не може їхати. Вона сідає, як кажуть, на пузо, і нерухома. І це стає дуже легкою ціллю для наших хлопців», — сказав він.