У бою за ще один населений пункт ЗСУ знищили понад сотню живої сили ворога та звільнили його. 
 

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив міський голова міста Першотравневий Бакшеєв Микола. 

 
 У Харківській області українські військові досягли серйозних успіхів, звільнивши один важливий населений пункт – Байрак. Бакшеєв називає його важливим, оскільки воно розділяє критичні шляхи до тимчасово окупованої Балаклії.  
 
Також зазначається, що під час контрнаступу українські воїни знищили один танк, два БТР, одну БМП, а також їм вдалося ліквідувати понад сотню живої сили російських окупантів. 
 
Це вже не перший і далеко не останній успіх українських військових. Бачачи це, Росія боїться контрнаступу ЗСУ на півдні, тому посилює там оборону.  
 
Однак на Ізюмському напрямку виникають сприятливі для українського контрнаступу умови. Як розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко в коментарі 24 каналу, на багатьох напрямках російські підрозділи виснажені. 
 
Військовий експерт зазначив, що, зокрема, на Харківському та Ізюмському напрямках, підрозділи окупантів виснажені і просять про ротацію та доукомплектацію. 
 

Крім того, ЗСУ змогли переломити ситуацію на фронті і тепер можуть нав’язувати ворогу свій сценарій ведення бойових дій. З огляду на це, росіянам постійно доводиться перекидати підрозділи з одного напрямку на інший. Наприклад, з Ізюмського – на південь і навпаки. 

“Для українських сил з’являються можливості по Ізюмському напрямку. І це стає помітно, як там обережно відкушують по шматочку української землі, яка була тимчасово окупована, і відсувають позиції ворога”, – сказав Мусієнко. 

Він також наголосив, що таким чином ЗСУ змушують росіян “латати” дірки по всій лінії фронту і ще більше виморюють війська ворога. 

Мусієнко додав, що єдині напрямки, де в росії є успіхи – це Авдіївський і Бахмутський. Але вони дуже незначні. 

“Якщо подивимось свіжо оприлюднену інформацію британської розвідки, на 10 кілометрів по фронту лише просунулись російські війська за попередній місяць. Це місяць. Тобто це не є аж такий прорив, як, наприклад, у травні чи червні”, – підкреслив військовий експерт. 

Тож російській армії не вдалося досягнути поставлених завдань на Ізюмському напрямку і зараз війська агресора вимушені обирати між тим, чи продовжувати наступ на Сході України, чи боронитися на Півдні. 
 
За його словами, зараз, найімовірніше, росіяни кидають ті сили, які у них є, на оборону тимчасово окупованих рубежів на Півдні. Там вони збираються чинити спротив. 

Крім цього, вони не можуть зняти усі угруповання сил на Сході. Безумовно, боєздатне військо залишили ще на напрямку Бахмута, аби там теж наступати. 

При цьому, перед українськими силами оборони відкриваються можливості на Півдні. Так само й позиції на Ізюмсько-Харківському напрямку. Там вдалося дещо відсунути лінію зіткнення й витиснути противника. Навіть, можливо, вдалося перервати шляхи логістичного забезпечення ворога. 

Річ у тім, що саме на напрямок Ізюма перекидали чи не найбільш боєздатні підрозділи російських військ. Вони досить активно розвивали наступальні дії у напрямку Слов’янська. Частина пішла на Ізюм – Барвінкове. 

“Еліті російських сил нічого не вдалося на Ізюмському напрямку. Їх стримали, відтиснули. І зараз навіть є деякі передумови, щоби їх відтискати далі”, – сказав Мусієнко.

Тож звільнення Байрака та успіхи ЗСУ на лінію фронту свідчать тільки про одне – попри усі старання армії РФ та захмарні плани кремлівського диктатора, Росії навряд чи вдасться перемогти. Контрнаступ не за горами, що означає програш і смерть російським окупантам.