Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк звернув увагу на те, що очільником Контртерористичного управління ООН і заступником Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй є представник Росії Володимир Воронков.

Подоляк наголосив на безглуздості того, що представник найбільшої терористичної організації опікується контртероризмом”.

Про це він написав у своєму Твітері.

“Між іншим, головою Контртерористичного управління та заступником Генсека ООН є російський дипломат В.Воронков. Представник найбільшої терористичної організації опікується… контртероризмом. Що далі? Боротьбу з наркотрафіком очолить Ель Чапо? То чому ООН – символ недієздатності?” – написав Подоляк.

Крім того в одному з інтерв’ю Подоляк розповів, що в Росії вся політична еліта перебуває в трохи неадекватному пропагандистському стані, і немає різниці, хто з них буде наступником, вважає Михайло Подоляк.

Під час воєнного стану вибори проводити не можна, тому виходить, що війна закінчиться за часів президента Володимира Зеленського.

Зокрема, він відповів на запитання, якщо в якийсь момент постане вибір між збереженням української державності і збереженням українського народу, президент Зеленський зможе взяти на себе відповідальність, підписавши акт про закінчення війни не на умовах України? Чи, як зараз говорять росіяни, “воевать до последнего украинца”?

“Я думаю, воювати ми будемо до останнього росіянина на території України – це перше. Друге – такого вибору точно не буде, повірте. І третє – президент Зеленський – абсолютно відповідальна особа, яка буде до кінця ефективно керувати системою оборони України і пробувати мінімізувати будь-які втрати живої сили з нашого боку за рахунок ефективної роботи з нашими партнерами для того, щоб механізувати війну. Тобто щоб було більше зброї і менше людських втрат”, – сказав Подоляк. 

На думку Михайла Подоляка, війна закінчиться за часів Зеленського, а от Путіна на той момент уже не буде. 

“Нам неважливо, хто буде з того боку. У них вся політична еліта перебуває в трохи неадекватному пропагандистському стані, і немає різниці, хто з них буде наступником. Але я думаю, щойно Росія отримає низку суттєвих тактичних поразок на полі бою, у них почнуться певні конфліктні внутрішньоелітні процеси, які зможуть призвести до іншої конфігурації влади як такої з іншими лідерами – швидше за все, тимчасовими – на чолі Російської Федерації”, – сказав радник Офісу президента. 

Зазначимо, що раніше Подоляк повідомив, що президент Володимир Зеленський може відвідати осінній саміт “Великої двадцятки” в Індонезії, якщо на ньому буде присутній російський диктатор Володимир Путін.

За його словами, якщо на саміт G20 приїде Путін, то українська делегація повинна буде обміркувати необхідність своєї присутності.

“Тому що присутність Путіна в будь-якому місці, на будь-якому саміті побічно означає, що організатори саміту легітимізують позицію Росії, яка напала на суверенну державу. Ви ніби даєте таким чином знати всім іншим: дивіться, ми вважаємо, що Росія мала право прийти і вбити українських дітей. Треба так до цього ставитися”, – зазначив Подоляк.

До всього: Подоляк розповів, чи є зараз у Зеленського бажання розмовляти з Путіним.

“Президент Зеленський – абсолютно прагматична людина. Він виходить з того, що можна мінімізувати будь-які втрати чи негативні наслідки, якщо ефективно і швидко працювати тут і зараз. І у перші місяці війни президент, як ви пам’ятаєте, не раз говорив, що він готовий особисто розмовляти з Путіним. Інша річ, що президент свідомий того, що Росія, якщо вона не отримає на полі бою низку суттєвих тактичних поразок, не буде адекватно сприймати будь-які переговори. Він це абсолютно чітко розуміє”, – заявив Подоляк.

Радник керівника ОП також наголосив, що переговори потрібно буде вести, але питання – на яких підставах.

“Зеленський доводить, до речі, партнерам: якщо ви хочете, щоб ми дійсно сіли і говорили про щось, то потрібно спочатку довести силою, що Україна потужніша з військової точки зору, з точки зору стратегії і тактики і з точки зору управління військовою операцією, ніж Російська Федерація. Тоді можна вести переговори. Тому, безумовно, переговори потрібно буде вести. Але питання – на яких підставах”, – зазначив Подоляк і додав, що станом на зараз переговори не актуальні.