Україні необхідно зруйнувати плани росіян щодо “референдуму”. Саме тому ЗСУ вже розпочали перший етап звільнення Херсонщини.

Про це розповів депутат Херсонської облради Сергій Хлань. 

Всі підготовчі дії ЗСУ – це і є початок першого етапу звільнення правобережжя. 

Як сказав депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань, найближчим часом Херсон буде звільнений від окупантів. 

Хлань зазначив, що Україні насамперед необхідно зруйнувати плани росіян щодо “референдуму”. Тобто у вересні зайти в Херсон і звільняти правобережжя. 

“Всі підготовчі дії наших Збройних Сил – це і є початок першого етапу звільнення правобережжя. Тому я думаю, що його найближчим часом звільнять від окупантів”, – сказав Хлань. 

За словами депутата, лівобережжя буде другим етапом звільнення. Це трапиться пізніше, тому що звільнивши правобережжя, Україна зможе завдавати вогневе ураження у будь-яку частину Херсонщини. 

“Велике скупчення росіян є на адмінмежі з Кримом. Вони розташовувалися в Генічеську, Новотроїцькому, Чаплинці й Каланчаку. Ці населені пункти зараз є недосяжними для нашої артилерії, але з правобережжя їх можна дістати. А з Запоріжжя можна починати зачистку і звільнення лівобережжя Херсонщині”, – зазначив він. 

Про те, що Херсонщина готується до активного наступу на звільнення зазначають зокрема і експерти. Серед них експерт “інформаційного спротиву” Олександр Коваленко. 

Події у тимчасово окупованому Криму багатьох відволікали від того, що відбувається на інших плацдармах. А, між іншим, подекуди відбуваються дуже цікаві рухи, що заслуговують на підвищену увагу. І це подекуди, насамперед – Херсонщина. 

“Справа в тому, що три тижні тому ми з вами могли спостерігати як командування РВВ, злякавшись контрнаступу ЗСУ на правому березі Херсонської області, стало панічно перекидати підрозділи з інших плацдармів для зміцнення Херсонщини”, -зазначив він. 

  

Регулярно коментуючи цю рефлексію росіян, він зазначав, що подібні рухи безглузді і більше нагадують самогубну місію РВВ, аналогічну тій, що була у них на острові Зміїний. 

  

Але РВВ продовжували насичувати правий берег силами та засобами, періодично навіть загрожуючи якимось наступом на Миколаїв, Кривий Ріг та Запоріжжя. 

  

“Але, цього тижня стали відзначатись цікаві тенденції, а саме – основний кістяк РІВ вкопався у лівобережжя та не поспішати заповнити правобережну локацію своєю присутністю”, – додав він. 

  

Тож схоже, командування РВВ таки змирилося з тим, що правий берег їм за нинішньої неповноцінної системи управління та системи забезпечення не втримати. Фактично вони змирилися з тим, що ЗСУ деокупують цю частину Херсонської області. 

  

Зрозуміло, вони не можуть просто так взяти і піти, за болотами не зрозуміють такого надто відвертого жесту доброї волі, а тому вони імітуватимуть відчайдушний опір та інші конвульсії. А ось яку вони собі ставлять за мету, так це закріпитися і окопатися на лівому березі. 

  

Схоже наразі все йде до того, що звільнення відбуватиметься через Запорізьку область. 

  

РІВ буде відкинуто за Дніпро, або втоплено у Дніпрі. Правий берег повністю буде під контролем ЗСУ, що на порядок полегшить нам контрнаступальні дії на донбаському плацдармі та рух у Запорізькій області на південь та південний захід. 
 

Варто зазначити і причину неспішності ЗСУ на цьому напрямку. Вона пов’язана з тим, що наша армія не схожа на російську і береже свої міста та людські життя.  
 
Просування на херсонському напрямку є, вже звільнено низку населених пунктів. Але – так, повільними темпами.  
 
Показовими щодо причин цього є бої за Сєвєродонецьк і Лисичанськ, коли ЗСУ зберегли особовий склад, відійшовши на заздалегідь підготовлені позиції. Ворог же там зазнав значних втрат і не може досі відійти від них. Тоді час боїв ЗСУ знищили три танкові батальйони окупантів, що не дозволило їм захопити ще що-небудь важливе в стратегічному плані.