Ангела Меркель мала бути присутньою на саміті Кримської платформи. Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю одному з каналів.

За його словами, в її календарі 23 серпня було заброньовано для цього візиту.

– В процес втрутилися внутрішні питання Німеччини, через які візит зірвався, – сказав глава МЗС.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський, який 27 серпня перебуває з візитом в Молдові, подякував партнерам за участь у Кримській платформі.

За його словами, вона дала старт амбітної мети – деокупацію українського півострова.

Президент також додав, що Україна і її партнери стають сильнішими, і можуть швидко досягти бажаного результату, зокрема в таких напрямках, як європейська та євроатлантична інтеграція.

– Я говорив, що Кримська платформа може стати майданчиком для пошуку шляхів деокупації інших територій та розв’язання інших регіональних конфліктів, – наголосив глава держави.

Як повідомлялось раніше, в Києві 23 серпня відбувся саміт Кримської платформи. Це новий дипломатичний майданчик, створений за ініціативи України для деокупації Криму.

У заході взяли представники 46 держав. За його підсумками учасники підписали спільну декларацію – документ, що фіксує невизнання незаконної окупації Криму Росією і зобов’язання країн-підписантів розглянути додаткові обмежувальні санкції проти РФ у разі подальшої агресії.

Про це заявив президент Володимир Зеленський в ефірі Право на владу.

– В цілому вони вражені. Всі до останнього сумнівалися, що буде 30 країн. Тобто всі вражені кількістю, потужністю не просто заяв. Одразу показали декларацію, пішли в офіс Кримської платформи і показали молоду команду професіоналів, яка займається питаннями гуманітарними, полоненими по всьому світу, – пояснив глава держави.

За його словами, з самого початку було багато тих, хто сумнівався, а на когось чинився прямий тиск з боку Росії – це не секрет.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що ухвалена на саміті декларація відкрита для підписання іншими державами. Вони зможуть приєднатися до декларації й після Кримської платформи.

У тексті декларації засуджується:

порушення та обмеження прав людини в Криму;

мілітаризація Криму;

перешкоджання правам та свободам судноплавства;

зміна демографічної структури півострова шляхом переселення громадян РФ у Крим.

Нагадаємо, що під час свого виступу, Володимир Зеленський наголосив на важливості цієї події, оскільки вперше за сім років питання деокупації Криму підняли на високому міжнародному рівні.

Він подякував 46 делегаціям за участь у саміті. 

– Я хочу подякувати та поаплодувати вам, тому що це питання актуальне. Шановні глави держав, урядів, парламентів, члени урядів, посли – всі ви наші друзі. Сьогодні, 23 серпня, відбувається дуже важлива та знакова подія. Вперше з часів окупації українського півострова це питання винесено на найвищий міжнародний рівень. І я щиро вітаю всі 46 делегацій учасників першого нашого саміту – Кримської платформи, – сказав Зеленський. 

Президент нагадав, що Крим окупувала Росія, яка була гарантом безпеки України відповідно до Будапештського меморандуму.