Окупати розпочали спроби вибити українських військових з лівого берега Херсонщини. Наші війська досить надійно утримують позиції, проте були спроби штурму.

На Херсонському напрямку ситуація продовжує активно змінюватися, хоча ситуація залишається важкою, вона добре контролюється нашими військовими. Як розповідає військовий експерт Олег Жданов, наші підрозділи ведуть контрбатарейну боротьбу із противником, за останню добу вдалося знищити установку Град, яка регулярно била Херсоном.

«Наша розвідка відпрацювала, вони вирахували позицію, звідки обстрілюють Херсон. Знайшли цю пускову бойову машину, і її було знищено в районі поряд розташованого села. Тож ми боремося проти контрбатарейної артилерії. Наразі ворог обстрілює правий берег від Нікополя до Херсона.

Ну і слід зазначити, що на лівому березі наші війська досить надійно утримують позиції. Незважаючи на те, що ворог робив дві досить такі серйозні спроби штурмувати наші позиції, атакувати з метою видавити нас із лівого берега, обидві вони виявилися безуспішними для ворога», — поділився Жданов.

За його словами, атаки були навіть корисними для нас у якомусь сенсі, адже російські війська зазнали великих втрат.

Відомо, що ворог просунувся трохи вглиб нашої оборони, але загалом ситуація залишається хоч і важкою, вкрай важкою, проте оборона Авдіївки триває. Усі спроби противника оточити Авдіївку на сьогоднішній день припинено. Зважаючи на зусилля, які докладає ворог, більшу увагу він зосереджує на південному фланзі Авдіївки.

Полковник Служби безпеки України та народний депутат Роман Костенко заявив, що головне завдання боїв на лівому березі Дніпра на Херсонщині – це закріплення на дорозі Олешки–Нова Каховка.

За його словами, основна складність таких боїв — переправлятися човнами через Дніпро та утримувати острови.

«Але треба розуміти, що весь фронт перебуває в русі. Російські війська, які зараз намагаються стримати нашу морську піхоту на лівому березі, були перекинуті з інших напрямків, а тому нашим підрозділам на інших ділянках полегшало», — сказав Костенко.

Він зазначив, що головне завдання створення плацдарму на лівому березі Дніпра – вихід на дорогу Олешки–Нова Каховка, закріплення та розширення.

«Коли закріпляться на плацдармі, то ми зможемо постійно перекидати війська та техніку, щоб ворог не міг постійно накривати артилерією. Це буде одна з найскладніших операцій, тому що вона відбувається за переваги росіян у кількості піхоти та техніки, також бої йдуть на болотистій місцевості. Наші воїни роблять максимум», – підкреслив нардеп.

Військовий заявив, що операцію на Херсонщині необхідно розглядати в контексті всього фронту та задуму українського командування.

Тим часом командування російських окупаційних військ за останні півтора тижня змогло наростити групу військ “Дніпро” до трохи більше ніж 68 тисяч, і ,очевидно, нарощування триватиме. Про це заявив військовий експерт Олександр Коваленко.

Це стало можливим завдяки перекиданню підрозділів 104-ї ДШД у Херсонську область. Зокрема, її 337-й ДШП помітили в районі Абрикосівки і Великі Копані, які, до речі, на південь від Раденська по трасі Е97.

Крім того, частина підрозділів 810-ї ОБР морської піхоти була переміщена на захід від Олешок.

«Нагадаю, що в основному цих тюленів, які жодного разу не бачили моря, застосовували у фронтальних боях у районі Кринок, у специфічній комбінації зі “Шторм”, — поділився експерт.

Таким чином, командування російської армії намагається посилити групу військ “Дніпро” користуючись з того ресурсу, що був сконцентрований раніше в Запорізькій області, для блокування наступу Сил оборони України.